En Kolay Hazırlanan 10 Detoks İçeceği

 

 

 

En çok tavsiye edilen 10 kolay detoks tarifi

 

Birçok kişi yaz yaklaşırken hem fit olmak hem de sağlıklı olmak için detoks yapmayı planlıyor. Çeşitli açılardan faydaları olan 10 kolay detoks tarifini haberimizde derledik...

 

Vücutta arınma sağlayan detokslar özellikle kilo vermek isteyen birçok kişi tarafından uygulanıyor. Sadece kilo vermek için değil çeşitli açılardan vücuda fayda sağlamak için yapılan detoskların en kolay yapılanlarından 10 tanesini sizler için topladık. İşte yaza hazır girmek için kullanabileceğiniz 10 kolay detoks tarifi…

 

FRANBUAZ ELMA DETOKSU

 

Malzemeler: 1 sürahi su, 100 gram frambuaz, 1 adet elma, 1 adet salatalık ve 1 adet limon

 

Elma ve salatalığı dilimleyerek suya atın. Üzerine frambuazı ve limon dilimlerini ekleyin. 3 saat beklettikten sonra afiyetle için. Gün boyunca susadığınızda elinizi bu içeceğe götürmeyi alışkanlık edinin.

 

 

En Kolay Hazırlanan 10 Detoks İçeceği 

 

AVOKADO ISPANAK DETOKSU

 

Malzemeler: 1 su bardağı su, 1 adet salatalık, 1 adet avokado, 4 yaprak ıspanak, 5 yaprak nane

 

Tüm yeşillikleri blenderdan geçirin. Suyu blenderın içine ekleyin ve tekrar karıştırın. Üzerine parçalanmış ceviz ya da badem serpin. Arzu ederseniz 1 çay kaşığı zeytinyağını üzerinde gezdirin.

 

LİME VE LİMON DETOKSU

 

Malzemeler: 1 adet greyfurt, 1 adet lime, 1 limon ve 1 sürahi su

 

Greyfurt, lime ve limonu dilimler halinde kesin. 1 sürahi suya ekleyin. Dilerseniz nane yapraklarıyla süsleyin. 3 saat beklettikten sonra afiyetle için.

 

En Kolay Hazırlanan 10 Detoks İçeceği 

 

SALATALIK VE NANE DETOKSU

 

Malzemeler: 300 ml. su, 1 adet salatalık, 1 adet limon ve 10 adet nane yaprağı

 

Salatalığı ve limonu küp küp kesin ve suya atın. 10 adet nane yaprağını yıkayıp hazırladığınız karışıma ekleyin. 1 gece boyunca buzdolabında bekletin. Ertesi gün bu karışımı dilerseniz tek seferde için, dilerseniz de aralıklarla tüketin. Salatalık ve limonları da yiyebilirsiniz.

 

NAR ANANAS DETOKSU

 

Malzemeler: Yarım limon, 1 adet nar, 1 bardak ananas, 300 ml. su, 1 çay kaşığı zencefil

 

Limonun suyunu sıkıp suya ekleyin. Üzerine rendelediğiniz narı ekleyin. Bir bardak olacak şekilde küp haline getirdiğiniz ananası blenderdan geçirip karışıma ekleyin. Son olarak zencefili ekleyip hepsini blenderdan geçirin. 2 saat bekledikten sonra afiyetle için.

 

SIVI ISPANAK DETOKSU

 

Malzemeler: 3 su bardağı ıspanak yaprağı, 1 adet salatalık, yarım limon, 5 yaprak nane, yarım su bardağı maydanoz, 1 sürahi su

 

Ispanak, salatalık, nane ve maydanozu blenderdan geçirin. 1 sürahi suyla karıştırıp tekrar blenderla karıştırın. Son olarak yarım limonu dilimleyip suya ekleyin. 3 saat bekledikten sonra gün boyunca için.

 

TURUNCU DETOKS

 

Malzemeler: 1 adet portakal, 1 adet havuç, 2 elma, 1 armut

 

Portakal, havuç, elma ve armutu parçalara ayırıp blenderdan geçirin. Ardından vakit geçmeden bardağa döktüğünüz karışımı için.

 

NAR ELMA DETOKSU

 

Malzemeler: 1 adet nar, 1 adet elma

 

Ayıkladığınız nar ve parçalara böldüğünüz elmayı blenderdan geçirin. Afiyetle için.

 

 

LİMON NAR DETOKSU

 

Malzemeler: 1 adet lime, 1 adet limon, 3 adet nar, 5 yaprak nane

 

Öncelikle narın suyunu çıkarın. Bir sürahi suya nar suyunu ekleyin. Üzerine dilimlediğiniz lime ve limonu da ekleyin. Son olarak naneyle birlikte karıştırın. Yaklaşık 5 saat buzdolabında saklayın ve gün boyunca için.

 

LİMON DETOKSU

 

1 sürahi suya dilimleyerek ekleyeceğiniz limonları 1 gün boyunca dolapta bekletin. Ertesi gün, gün boyunca için. Gerçek bir yenilenmenin tadını çıkarın.

 
 
loading...
loading...