Yeni Yasa Tasarısına İlk Tepki Facebook'tan Geldi

İnternet kısıtlamasının önünü açan yasa tasarısına Facebook'tan tepki İnternet sitelerinin kapatılmasını kolaylaştıran ve "IP numarasından erişimin kısıtlanması’"nın önünü açan yeni yasa tasarısına ilk yorum Facebook’tan geldi.

 

"Süreci Dikkatle Takip Edeceğiz"

 

İnternet sitelerinin kapatılmasını kolaylaştıran ve ‘IP numarasından erişimin kısıtlanması’nın önünü açan yeni yasa tasarısına ilk yorum Facebook’tan geldi. Facebook şirketinden, The Wall Street Journal Türkiye’ye yapılan açıklamada, “Yasa önerisini dikkatle inceliyoruz. Öneriyle ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki süreci de dikkatle takip edeceğiz” denildi


Yeni yasa, haziran ayından bu yana hükümet yetkilileri tarafından sık sık eleştirilen sosyal medyada birçok içeriğin engellenmesinin önünü açacak. Yasayla birlikte, istenirse tek bir tweet ya da sayfanın, istenirse tüm web sitesini erişimine kısıtlama getirmek kolaylaşacak.

 

Yeni Yasa, 4 Saat İçinde Erişim Kısıtlaması Getiriyor

 

asa, Ulaştırma Bakanlığı ve Telekomünikasyon İletişim Dairesi Başkanlığı (TİB) kararıyla 4 saat içinde erişim kısıtlaması yapmanın yolunu açıyor.

 

Sözcü internet sitesi

 
 
loading...
loading...