Saçlarda Retro Modası “Pageboy Saç Kesimi”

1950’li yılların seksi yıldızı Bettie Page o yıllarda dikkat çeken saç modeliyle de adından söz ettiriyordu.   "Pageboy" saç kesimi olarak adlandırılan bu stil,  şimdilerde yeniden moda oldu. Eğer kalp veya oval yüz şekline sahipseniz bu stille çok canlar yakabilirsiniz! 

 

Doğal düz saçlı kadınların tercihi olabilecek bu saç kesimi, kulak altına kadar uzanan, perçemli  bir saç modelidir. Genelde küt saç olarak adlandırdığımız saç modeli, komi saç kesimi olarak da biliniyor.  

 

Saç Tasarımı: Mod Martin Crean

 

 

 Saç Tasarımı: Lisa Shepherd

 

 
Saç Tasarımı: Paul Mitchell

 

 

Saç Tasarımı: John Carne

 

 

 

Saç Tasarımı: Abacus Hair Studio

 

 

Saç Tasarımı: Goldwell

 

 Saç Tasarımı: Hair Studio

 

Pageboy Saç Kesiminde Yüzün Sağına Yönelen Stiller


Kendine güvenen kadınlar için son derece uygun bu saç modeli, aynı zamanda çocuksu bir hava yaratıyor.

 

Saç Tasarımı: Bonce Fuarı

  

 

Doğru yüz şekli pageboy saç kesimini uygulamak için son derece önemli. Bu saç kesimi, genellikle kalp veya oval yüz şekline sahip kadınlar için uygundur. Dikdörtgen yüz şekli olanlar ise yüzlerine uygun olabilecek omuz hizasındaki uzun saçlara uygun modellerden birini tercih edebilirler. Kare yüz şekline sahip olanlar için ise pageboy saç kesimi yalnızca hayal kırıklığı yaratır.

 

En Ünlü Pageboy Saç Modelleri


Pulp Fiction filminde, 1950 takıntılı bir mafya babasının karısını oynayan Uma Thurman bu saç stiliyle karşımıza çıkmıştı.  Tabi 1990'lı yıllarda küçük bir rönesans geçirmiş haliyle.


"Charlie ve Çikolata Fabrikası"nın 2005 yılındaki film uyarlamasında Johnny Depp’in oynadığı Violet Bearegarde ve Willy Wonka (kendisi de dahil olmak üzere) bu saç kesimiyle dikkat çekmişti. 

 
 
loading...
loading...