Yılbaşı Gecesine Özel En Trend 3 Makyaj Stili

Yeni yıl yaklaşıyor. Birçoğunuz sevdikleriniz için çoktan alışverişe başladınız bile. Öyleyse alışveriş listenize önereceğimiz makyaj malzemelerini de eklemeyi unutmayın. İşte dünyaca ünlü makyaj uzmanlarından yılbaşı gecesine özel makyaj ipuçları.  

 

Yılbaşı Partisine Özel Makyaj Trendleri


1- Metalik Dumanlı Gözler


Bu kış göz makyajında en favori trend metalik dumanlı bakışlar. Yılbaşı gecesi, tek bir renk dokunuşuyla anında büyüleyici bakışlara sahip olabilirsiniz. 

 

 

 

 

Önce göz kapaklarınızın üzerine, parmaklarınızla koyu bir göz farı sürün. Daha sonra alt kirpiklerinizin ortasından başlayarak pırıltılı altın, gümüş ya da bakır bir farla gölgeler yapın. Metalik göz farı, yüzünüze ayrı bir ışıltı katacaktır.

  


Siyah bir monoktrom elbise, çarpıcı aksesuarlar ve metalik dumanlı göz makyajı ile yılbaşı partisinde bir yıldız gibi parlayabilirsiniz.

 

 

 

2) Gözalıcı Kırmızı Dudaklar


Güzellik uzmanları, bu kış dudaklarda canlı renklerin oldukça moda olduğunu söylüyor.  Büyük parti makyajına gelince... Peki ama birçok kadının vazgeçilmezi olan klasik kırmızı ruju kullanırken dudak kalemi de kullanılmalı mı?  Makyaj uzmanlarına göre bu sorunun yanıtı “evet” fakat bir şartla; abartıdan uzak, yalnızca doğal dudak çizgisini belirginleştirmek amacıyla kullanılabilir.  

 

 

 

 


3) Belirgin Kaşlar


Makyaj uzmanları, özel bir gece için makyaj yaparken kaşlara ayrı bir önem verilmesi gerektiğine dikkat çekiyorlar. En önemli parti makyajı ipucu: Kaşlarınızdaki fazlalıklardan kurtulun ve seyrek noktaları göz farıyla veya özel kaş farıyla doldurun. Kaş kalemi bakışlarda sert bir izlenime neden olabileceğinden uzmanlar pek önermiyor. İhtiyacınız olan malzemeler: Bir cımbız, ayna, kaş tozu. Unutmayın, bakımlı ve belirgin kaşlarla göz makyajınız çok daha sofistike ve gözalıcı görünecektir.  

 
 
loading...
loading...