Doğal Göz Makyajı Temizleyicisi Nasıl Yapılır?

Göz çevresi yüzün en hassas bölümüdür. Sert kimyasallar göz makyajınızı temizlerken göz çevrenizde kuruluğa, kırışıklığa neden olabilir. Göz çevresindeki hassas cildi nemlendirerek, besleyerek doğal malzemelerle temizlemek mümkün. İşte göz makyajınızı temizlerken aynı zamanda nemlendiren, besleyen doğal ve pratik tarifler!

 

Yağ Bazlı Göz Makyajı Temizleyicisi Tarifleri

 

1) Küçük bir cam kaseye aynı miktarda kanola ve zeytinyağı koyun. Kasenin içine bir parça pamuk batırın ve göz makyajınızı bu karışımla silin.


2) Küçük bir kaseye 2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı koyun. Eğer katı hindistancevizi yağı kullanacaksınız ılık su içinde veya mikrodalga fırında yağınızı eritmeniz gerekir. Hindistan cevizi yağının içine 2 yemek kaşığı susam yağı ilave edin ve karıştırın. Göz kapaklarınız ve kirpiklerinizdeki makyajı temizlemenin en pratik ve doğal yolu işte size! Son olarak nemli pamuk ile göz çevrenizi hafifçe silin.


3)  2 yemek kaşığı jojoba yağı ile aynı miktardaki aloevera yağını iyice karıştırın. Karışıma makyaj pamuğunuzu batırın ve dikkatlice gözlerinizdeki makyajı silin. Daha sonra yüzünüzü durulayın.

 

Göz Makyajını Çıkarmanın En Kolay Yolları

 


Krem Göz Makyajı Temizliyicisi Nasıl Yapılır? 


Küçük bir kaseye 1/2 çay kaşığı boraks koyun, 2 yemek kaşığı da temiz içme suyu ilave edin. Boraks eriyinceye kadar karıştırın.


2 yemek kaşığı katı balmumunu benmari usulü eritin. Eriyip ılınan balmumunun içine 1 ̸3 fincan badem yağı ilave edin. Yavaş yavaş tel çırpıcı veya el blender ile çırpın.


Daha sonra karışımı suyla seyrelttiğiniz boraksın için ekleyin. Karıştırın. Karışım kremsi bir kıvama gelinceye kadar karıştırın. Göz makyajı temizleyicisi kreminiz hazır!


Nasıl, Nerede Muhafaza Edilmeli?


Ağzı kapalı cam bir kavanozda, buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.


Nasıl Uygulanır?


Parmak uçlarınızla hafifçe tüm göz çevrenize sürün. Daha sonra bir pamuk ile hafifçe göz makyajınızı silin.  Son olarak yüzünüzü ılık suyla durulayın.  

 

Not: Tarifler yalnızca göz makyajınızı temizlemek için uygundur; tüm yüz için geçerli değildir.

 
 
loading...
loading...