Renklerle Çekiciliğinizi Nasıl Artırabilirsiniz?

Etrafınıza ışık saçmak istiyorsanız, renkler, cephaneliğinizdeki en güçlü silahlar arasındadır. Size pembe mi yakışıyor? Yeşile mi uyumlusunuz? Renklerle çekiciliğinizi nasıl artırabilirsiniz, keşfedin.

 

Bilinçli ilgimizin beşte üçünü görüntülerin işgal ettiği düşünülürse, renkler konusunda biraz daha maceracı olmanın zamanı gelmiş demektir.

 

Kırmızı Rengi Ne Zaman Kullanmalısınız?

 


Solunumunuzu, nabzınızı ve beyin faaliyetinizi hızlandırabilen enerji verici bir renk. Renk uzmanları depresyona ve bitkinliğe karşı kırmızıyı önerir. Güvenli ve enerjik görünmek istiyorsanız, iyi bir seçimdir. Özellikle, uykunuzu iyi alamadığınız ve capcanlı görünmek istediğiniz zamanlarda tercih edebilirsiniz.

 

Turuncu Rengi Ne Zaman Kullanmalısınız?

 


Mutluluğun, özgüvenin, cinsel enerjinin ve eğlencenin rengidir. Sizi neşelendirir ve hafızanızı uyarabilir. Güneş ışığıyla bağlantılı, sıcak, canlandırı bir renktir ve engelleri yıkmaya yardım ettiği için iletişim becerilerinin geliştirilmesinde çok işe yarayabilir.


Sarı Rengi Ne Zaman Kullanmalısınız?

 


Enerjiyi yükseltmek için iyidir. Ama yatak odanızda kullanmayın. Yoksa uykunuzu bozabilir. Ruh haline iyi gelen neşeli bir renk olduğu için, bitmiş bir ilişkinin ardından kendinize gelmeye çalışırken giymeniz için çok iyi bir seçimdir. Sarı renk zihinsel konstrasyonu da güçlendirir. Bir düşünsel enerji patlamasına ihtiyacınız varsa, etrafınızı sarıyla donatın.


Yeşil Rengi Ne Zaman Kullanmalısınız?

 


Denge, dinginlik, şefkatin ve yaşamın rengidir. Bitkinliğine, uykusuzluğa, gerginliğe ve öfkeye iyi geldiği söylenir. Barış ve uyumu telkin ettiği için, bir kavgadan sonra barışmak istediğiniz ya da müşterilerinizle zorlu bir iş günü geçireceğiniz günlerde giymeniz için iyi bir seçimdir.


Mavi Rengi Ne Zaman Kullanmalısınız?

 


Huzurlu, düzenli, dinlendirici ve rahatlatıcıdır. Mavinin kan basıncını ve nabzı düşürebildiği ve stresi hafifletebildiği saptanmıştır. Uzmanlar, giyeni sadık ve kriz anlarında sükunetini koruyabilen biri gibi gösterdiği için, mavinin iş görüşmeleri için iyi bir renk olduğunu söyleniyor!


Eflatun Rengi Ne Zaman Kullanmalısınız?

 


Huzur ve sükunet verir. En manevi renk kabul edilir; ayrıca iletişim becerilerinizi artırabilir ve dinleyecilerinizin ağzınızın içine bakmasını sağlayabilir!


Kahverengini Ne Zaman Kullanmalısınız?

 

 

 


Coğrayfa öğretmenlerinin sevgilisi. Çokiyi bir “topraklayıcı” olan kahverengi, güven verici ve avutucudur. Koyu kahve de kahverengi gözlere çok yakışabilir.


Siyah Rengi Ne Zaman Kullanmalısınız?

 


Sofistike ve çarpıcı bir renktir. Bir “mükemmellik” rengi. Ciddiyeti ve bir dinleme halini ifade ettiği için, odaklanmış, ciddi ve ilgili görünmek istediğinizde iyi bir seçim olabilir.


Pembe Rengi Ne Zaman Kullanmalısınız?

 

 


Sıcaklığın, ebedi dişiliğin ve sevginin rengi. Yatıştırıcı ve kucaklayıcıdır. Kim pembenin içinde kendini daha genç ve güzel hissetmez ki?


Beyaz Rengi Ne Zaman Kullanmalısınız?

 

 


Temiz ve sakinleştiricidir. Saflığın rengidir. Manevi yorgunluğa karşı iyi bir panzehirdir. Meditasyon yapmak, sakinleşmek ve dingin görünmek için, iyi bir seçimdir. Yeni başlangıçlar için de çok iyi bir renktir.

 
 
loading...
loading...