Gelinlik Modeli Seçerken Bencil Olun!

Yaz mevsimi demek biraz da düğün mevsimi demek değil midir?.. Gelin adaylarını şimdiden tatlı bir telaş sardı bile. Gelinliğim kabarık mı olsun, yoksa düz mü, saten mi olsun, kırık beyaz mı derken binbir çeşit model arasından nasıl bir model seçeceğini bilemeyen gelin adaylarına, Alman Gelinlik Tasarımcısı Peter Langner önemli tavsiyelerde bulunuyor. İşte ünlü tasarımcıdan, gelin adaylarına yardımcı olacak en son gelinlik trendleri hakkında bilgiler…

 

'Gelinlik illa beyaz ya da tonlarında olmalı' gibi klişe kurallara karşıyım. Yazın evlenenler şu modellere yönelsin, kış düğünü yapacaklar şu renkleri tercih etsin diyemem. Bence bir gelin adayının elbisesine karar verirken aklında bulundurması gereken tek şey var: O da günün onun günü olduğudur! Biraz bencil olsunlar. Arkadaşlarını, müstakbel eşlerini ya da içinde bulundukları cemiyeti mutlu etmeye çalışmasınlar. Sırf moda diye belli bir modele de yönelmesinler.


"Gelinlik Seçerken Vücut Şeklinizi Göz Önünde Bulundurmalısınız"


Önemli olan doğru orantıyı bulmaktır. Örneğin çok kısa boylu bir gelin adayı kabarık etekli bir gelinlik istiyor. O halde beden bölümünü kaplayan korse kısmını kısaltırsınız ve biraz da boydan alırsınız ki bacakları olduğundan uzun gözüksün. Ya da şişman bir gelin adayı ısrarla saten giymek istiyor. O halde satenin koyu renklerine yönelirsiniz. Ya da aksesuarlarla gözleri riskli bölgelerden uzaklaştırırsınız. Bir geline: 'Hayır bunu giyemezsiniz!' demek yerine çözüm üretmelisiniz.

Sarayda evlenecekseniz sade, elbise tarzında bir gelinlik giyemezsiniz. Davetliler arasında kaybolup gidebilirsiniz. Basit bir törene kat kat kabarık etekle giderseniz de komik olursunuz.


Kar Beyazı ve Kabarık Etekli Gelinlikler Revaçta


Bence gelinliğin modası olmaz diyen tasarımcı Peter Langner, bu sezon kabarık eteklerin çok rağbet gördüğünü söylüyor: Modern gelinler masallardaki prensesleri andıran bir imaj istiyor. Ayrıca renk olarak da kar beyazı tercih ediliyor. Kırık beyaz ve altın tonları eskide kaldı. Tabiki şimdilik diye de ekliyor ünlü Alman tasarımcı.

 
 
loading...
loading...