Doğuma Hazırlık Kursları ile Doğum Korkunuzu Yenin!

Bir kadının yaşaması gereken en güzel duygu olan annelik, bir bebek dünyaya getirmenin mucizesi, artan sorumluluk ve kaygılar gibi pek çok nedenle anne adayının stresli bir gebelik süreci geçirmesine neden olabiliyor.

 

Memorial Sağlık Grubu, Memorial Şişli, Ataşehir ve Antalya hastanelerinde eş zamanlı olarak düzenlediği Doğuma Hazırlık Kursları ile anne adaylarını sağlıklı bir doğum sürecine hazırlıyor.

 

17 Eylül Cumartesi günü Memorial Şişli, Ataşehir ve Antalya Hastanelerinde eş zamanlı olarak başlayacak olan Doğuma Hazırlık Kurslarına katılım ücretsiz.


Anne adaylarının eşleri ile birlikte katılabileceği doğuma hazırlık kurslarında; gebelik döneminde yaşanan sorunlar, beslenme şekilleri, gebelik egzersizleri, cilt hastalıkları, ideal doğum şekilleri, doğum korkusu gibi doğum öncesinde anne adaylarının bilmesi gereken konular ele alınacak.


Bebek bakımı ile ilgili pratik bilgilerin de paylaşılacağı Memorial Doğuma Hazırlık Kursları, her Cumartesi 13.30 – 15.30 saatleri arasında düzenlenecek. Kursu tamamlayan anne adayları kurs bitiminde katılım belgesi alabilecekler.


Memorial Şişli Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Op. Dr. Cihangir Yılanlıoğlu anne adaylarını gebelik dönemi ve sonrası ile ilgili bilinçlendiren Memorial Doğuma Hazırlık Kursları hakkında bilgi verdi.


“Korkularınızı Yenmek İçin Bilgi Sahibi Olun”

 

Hamilelik, hayatta birkaç kere karşılaşılan farklı ve özel bir durumdur. Bu nedenle, gebelik dönemi hakkında önceden bilgi sahibi olmak ve gerekli tedbirleri almak sağlıklı bir gebelik dönemi geçirmek açısından önem taşımaktadır. Anne ve baba adayları, Doğuma Hazırlık Kurslarında kazandıkları pratik ve basit bilgiler ışığında, hayati önem taşıyan bazı problemlerin önüne geçebiliyorlar.

 

Doğuma Hazırlık Kursu, hamilelerin doğum sürecini anlamalarını ve bu olaydan korkmamalarını sağlar. Hamileler, doktorların yaptıkları işlemler konusunda bilgi sahibi olurlar. Böylece hangi test ve tahlillerin ne sıklıkla, hangi amaçla yapıldığını bilirler. Burada anne adayının doktorla olan işbirliğinin önemi de ortaya çıkmaktadır.

 

Program:

 

Memorial Şişli Hastanesi

Başlangıç Tarihi: 17 Eylül 2011
Bitiş Tarihi: 15 Ekim 2011
Tarih: Cumartesi günleri (5 hafta boyunca)
Saat:  13.30 -15.30
Yer: Memorial Şişli Hastanesi Konferans Salonu
Bilgi ve kayıt için: 444 7 888
Katılım ücretsizdir…

 

Memorial Ataşehir Hastanesi

 

Başlangıç Tarihi: 17 Eylül 2011
Bitiş Tarihi: 8 Ekim 2011
Tarih: Cumartesi günleri (4 hafta boyunca)
Saat:  13.30 -15.30
Yer: Memorial Ataşehir Hastanesi Konferans Salonu
Bilgi ve kayıt için: 444 7 888
Katılım ücretsizdir…

 

Memorial Antalya Hastanesi

 

Başlangıç Tarihi: 17 Eylül 2011
Bitiş Tarihi: 8 Ekim 2011
Tarih: Cumartesi günleri (4 hafta boyunca)
Saat:  13.30 -15.30
Yer: Memorial Antalya Hastanesi Konferans Salonu
Bilgi ve kayıt için: 444 7 888
Katılım ücretsizdir…