6 İşsiz Striptizcinin Trajikomik Hikayesi "Çıplak Vatandaşlar"da!

 

6 işsizin striptizliğe uzanan trajikomik hikayesi ile Striptiz’e değil Hikaye’ye Bak dedirten ÇIPLAK VATANDAŞLAR’da Ünlü Oyuncular Cansel Elçin ve Reha Özcan performanslarıyla dikkat çekiyor.

 

İşsizlik Çıplaklıkla Yan Yana Gelince Ortaya Sevimli Bir Komedi Çıkmış

 

Bugüne kadar başrolünde oynadığı TV dizileri ve filmlerle büyük beğeni kazanan ödüllü oyuncu Cansel Elçin ile son günlerde ses getiren Mucize Doktor dizisinde de yeralan usta oyuncu Reha Özcan’ın Alican Altun ile başrolünü paylaştığı ‘Çıplak Vatandaşlar’da; 6 arkadaşın işsizlik sürecinde yaşadıkları ve striptizciliğe kadar uzanan maceraları, sevimli bir komediye dönüşüyor.

 

Simon Beaufoy’un yazdığı, dilimize Şükran Yücel’in çevirdiği, ülkemizde de ‘Anadan Doğma’ ismiyle daha önce vizyona giren komedi filmi ‘Full Monty’nin tiyatroya uyarlaması olan Çıplak Vatandaşlar’da; Sheffield’da işsiz kalan 6 adamın acınası halleri, zekice yazılan hınzır esprilerle dolu, eğlenceli ve sevimli bir komediye dönüşür.

 

Sheffield çelik fabrikasının kapanmasıyla işsiz kalan Gaz ve arkadaşları, geçinebilmek ve ailelerine bakabilmek için hiç düşünmedikleri striptiz dünyasına adım atarlar. Ancak striptiz nasıl yapılır hiçbir fikirleri yoktur. Üstelik rekabet büyüktür ve bilmedikleri bu yolda başlarına gelmedik kalmaz.

 

Her yerde karşılaşılan işsizlik sorununu; seyirciye sempatik gelecek karakterlerle ve kendine özgü mizah anlayışıyla anlatan trajikomik oyun, eğlendirirken düşündürüyor ve sürprizli finali ile izleyiciyi ters köşe yapıyor.

 

Yönetmen Laçin Ceylan imzasıyla tiyatroya taşınan ve birbirinden yetenekli oyuncu kadrosu ile dikkat çeken Çıplak Vatandaşlar, yoğun turne takvimi kapsamında tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor.

 

ÇIPLAK VATANDAŞLAR TURNE TAKVİMİ

 

10 Şubat: Düzce Belediyesi Kültür Merkezi

 

22 Şubat: Caddebostan Kültür Merkezi-CKM

 

28 Şubat : Bakırköy Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi

 

29 Şubat :Duru Tiyatro

 

12 Mart : Zorlu PSM

 

26 Mart : Antalya-Atatürk Kültür Merkezi AKM

 

28 Mart : Beylikdüzü AKSM-Atatürk Kültür Sanat Merkezi

 

04 Nisan : Duru Tiyatro

 

21 Nisan : Kocaeli- Sabancı Kültür Merkezi

 

 

OYUNUN KÜNYESİ:

 

Prodüksiyon – KİPROKO Tiyatro

 

Yazar- Simon Beaufoy

 

Çeviri- Şükran Yücel

 

Yönetmen- Laçin Ceylan

 

Yönetmen Yardımcıları- Adıhan Şentürk, Ali Yıldırım, Oğuz Edis

 

Sahne Tasarımı-Şirin Dağtekin

 

Kostüm Tasarımı- Dilek Kaplan

 

Işık Tasarımı- Yakup Çartık

 

Müzik- Nejat Dimili

 

Koreografi- Erdal Uğurlu

 

 

OYUNCULAR:

 

Cansel Elçin- Reha Özcan- Erdal Uğurlu- Alican Altun- Bedir Bedir- Sedat Mert- Yusuf Vardar- Suna Yıldızoğlu- Dilşad Çelebi-Burcu Görek- Süleyman Arda Eminçe-Nur Dilara Gül-Ebru Sarıtaş-Oğuz Edis- Muharrem Fındıcak