Yağlı Saçlar İçin Ev Yapımı 3 Doğal Çözüm

Yağlı saçların nedeni, kafa derisinin ürettiği aşırı yağdandır. Aslında vücudumuzun her yerinde ter bezi ve bunlara eşlik eden yağ bezleri bulunur. Bu yağ bezleri kıl kökünde yer alır ve de salgısını kıl kökünün dibine yapar. Kafa derisi koltuk altı gibi alanlarda daha fazla kıl olması sebebiyle yağ bezi sayısı da diğer alanlardan fazladır. Özetle yağlı saç problemi kişide fazladan yağ salgısı nedeniyle oluşur. Peki ama yağlı saç problemi bir kader mi? Tabi ki hayır! Yağlı saçlar için en pratik ve doğal çözümleri uzmanlara sorduk. Saçların çabucak yağlanmasına neden olan kafa derisinin ürettiği aşırı yağı temizlemenin sandığınız kadar zor olmadığını öğrenince çok şaşıracaksınız!

 

1) Limon ve Yumurta Sarısı: Yağlı Saçlar İçin Çözüm

 

Limon ve yumurta sarısı maskesi, yağlı saçlardan kurtulmanın hızlı ve mükemmel bir çözümüdür.

 

Peki Ama Nasıl Hazırlanır?

 

Küçük bir kasede 2 yumurta sarısını ve 5 damla taze sıkılmış limon suyunu karıştırın. Maskeniz hazır.

 

Nasıl Uygulanır?

 

Islak saçlarınıza bu besleyici maskeyi hemen uygulayın. 10 dakika bekletin. Daha sonra saçlarınızı durulayın.

 

2) Bebek Pudrası

 

Eğer yağlı saçlardan kısa sürede kurtulmak için hemen bir çözüm arıyorsanız saçlarınızın üzerine bir miktar bebek pudrası serpin. Birkaç dakika sonra saçlarınızdaki yağın emildiğini göreceksiniz. Saçlarınızı tarayarak pudranın fazlasını saçlarınızdan çıkarabilirsiniz.

 

 

3) Yağlı Saçlar İÇin En İyi Çözüm Aloe Veralı Şampuan

 

Doğal aloe veralı şampuan kullanmak yağlı saçlardan muzdarip olanlar için iyi bir çözüm yoludur. "Peki ama nerden bulurum aloe veralı şampuanı ben?" dediğinizi duyar gibiyiz.  Aslında kendi doğal aloe veralı şampuanınızı evde kendiniz yapabilirsiniz. Nasıl mı? Kalemi kağıdı hazırlayın hemen!

 

Evde Aloe Veralı Şampuan Nasıl Yapılır?

 

1 çorba kaşığı limon suyu ile 1 çay kaşığı aloe vera jelini sevdiğiniz şampuana karıştırarak kendi aloeveralı şampuanınızı evde hazırlayabilirsiniz.

 

 

Nasıl Uygulanır?

 

Hazırladığınız şampuanı nemli saçlarınıza uygulayın. Son olarak ılık su ile saçlarınızı durulayın. Hazırladığınız bu ev yapımı şampuanını mutlaka buzdolabında saklayın ve bir hafta içinde tüketmeye dikkat edin.

 
 
loading...
loading...