Doğal Saç Renginiz Kişiliğinizi Ele Veriyor

Saç rengi ve kişilik arasında bağlantıya dair Harvard Üniversitesi uzmanları üşenmeyip bir araştırma yapmış.  Sonradan değil, doğanın bize verdiği  saç  rengini göz önüne alarak,  siz de  kendi saç renginiz ile kişiliğiniz arasındaki bağlantıyı öğrenebilirsiniz.  

 
Kızıl Saçlıların Kişilik Özelliği

 

 

Kızıl saçlı kadınlar, inatçı, baştan çıkarıcı, alıngan, sinirli, dobra, tutkulu ve inanılmaz fikirlere sahiptirler. Analistler, kızıl saçlı kadınların duyarlı bir kişiliğe sahip olduklarını ve onlar için hiçbir şeyin imkansız olmadığını belirtiyor. 

 

 

Yeni ortamlara, farklı durumlara çok rahatlıkla uyum sağlarlar. Harvard uzmanları, kızılların, anti-stres hormon düzeylerinin çok düşük olduğundan, heyecanlı ve strese meyilli bir kişiliğe sahip olduklarını belirtiyor.

 

 

Kahverengi Saçlıların Kişilik Özelliği


Esmerler ve kumrallar, genellikle sorumluluk sahibi “iyi kız” olarak algılanır. Fransız uzmanlar, Nobel ödülü kazanan insanların çoğunun esmerler olduğuna dikkat çekiyor. Yani bu esmerlerin daha akıllı olduğu anlamına mı geliyor? Hayır, fakat onlar çalışkanlıklarıyla diledikleri makama ulaşmakta çok daha başarılılar.

 

 

Kahverengi saçlı kadınların üzerinde genellikle ağır yükler olur fakat ancak pes etme noktasında geldiklerinde sinirleri tavan yapan.

 

Sarı Saçlıların Kişilik Özelliği


Sarışınlar sıklıkla seksi olarak algılanır. Fakat aynı zamanda bakımlı ve havalı bir izlenim de yaratır. Diğer saç rengine sahip kadınlara göre daha erken evlenen sarışınlar, söz konusu boşanma olunca da liderliği kimselere bırakmıyor. 

 

 

 

Neden erkekler sarışınlara daha fazla ilgi duyar sorusuna cevabına gelince, bu saç rengi gençliği ve dişiliği yansıtıyor; aynı zamanda itaat ve saflığı da tasvir ediyor. Doğal olarak da bu durum erkekleri cezbediyor.

 
Sarışınların genellikle basit bir zekaya  sahip olduğu düşünülse de aslında gerçek bunun tam tersidir. Sarışınların sahip olduğu geniş sözcük bilgisi ve matematikteki başarısı yapılan birçok araştırmada zekalarının azımsanmayacak derecede yüksek olduğunu gözler önüne seriyor. Mizahi yönleri de diğer saç renklerine sahip kadınlara göre daha yüksek olduğu da araştırmadan çıkan bir diğer dikkat çekici sonuç. 
 
Siyah Saçlıların Kişilik Özelliği


Sarışınlar acelecilikleriyle, siyah saçlı kadınlar ise ağır hareketleriyle dikkat çeker. Erkeklerde saygı uyandıran siyah saçlı kadınlar, nereden geldikleri nereye gidecekleri konularına fazlasıyla kafa yorarlar.  

 

 

Uzmanlar, siyah saçlı kadınların daha ciddi ve ölçülü olduklarına da dikkat çekiyor. Bazen melankolik, benmerkezci olmalarına karşın, çoğu zaman da kendi güçlerinden şüphe eden bir yapıları vardır.

 

Uzmanlar saç rengine göre de bir çalışma grubu oluşturmuş. Analistlere göre; kızıllar sıradışı iş yürütme fikirleriyle; kumrallar yaratıcılık ve  el becerisiyle;  sarışınlar sosyallikleri ve kamuoyunu bilgilendirme yeteneğiyle; esmerler ise mali ve idare yönetim becerileriyle dikkat çekiyorlar. 

 
 
loading...
loading...