Yanlış Tedavi Cilt Lekelerini Kalıcı Hale Getirebiliyor

 

 

 

 

Cilt lekelerinden kurtulmak isterken yapılan yanlış tedavilerin, lekenin daha da derinleşmesine ve hatta tedavi edilemez duruma gelmesine neden olduğuna dikkat çeken uzmanlar, leke tedavilerinin yaz aylarından önce tamamlanması gerektiğini söyledi. 

 

Ciltteki Kalıcı ve Geçici Lekelerden Kurtulmak Mümkün mü?

 

Güneş ışınlarının 90 derece acıyla geldiği yaz aylarından önce cildin kusursuzluğuna gölge düşüren lekeler için yapılacak tedavileri tamamlamak gerekiyor. Evde yapılan doğru kürlerle ufak lekeler geçirilebilirken, kalıcı lekeler için çeşitli medikal estetik uygulamaları ile maksimum sonuç elde etmek mümkün. 

 

Yaz Aylarından Önce Leke Tedavileri Tamamlanmalı

 

Güneş, yaşlılık, hamilelik, hormonal değişiklikler ve bazı ilaçların yan etkisi ile ciltte istenmeyen lekeler oluşabiliyor. Evde yapılan doğru kürlerle ufak lekeler geçirilebilirken, kalıcı lekeler için çeşitli medikal estetik uygulamaları ile kalıcı sonuç elde etmek mümkün. Güneşin 90 derece açıyla gelmeye başladığı yaz aylarından önce leke tedavilerinin tamamlanması gerekiyor.

 

Medikal Estetik Hekim Dr. Dilay Yılmaz Demiryontar, leke tedavisinde en önemli unsurun doğru teşhis yapılması olduğunu belirtiyor. Ayrıca Demiryontar, yapılan yanlış tedavilerin, lekenin daha da derinleşmesine ve hatta tedavi edilemez duruma gelmesine sebep olabileceğini vurguluyor. 

 

 

Yanlış Tedavi Cilt Lekelerini Kalıcı Hale Getirebiliyor 

 

Doğru Teşhis ve Tedavi Çok Önemli!

 

Leke problemlerinin görüntüde birbirine benzese de sebepleri ve tabiatlarının çok farklı. 

 

Leke tedavisinde en önemli unsur doğru teşhis yapılması ve tedavinin belirlenmesi. Yapılan yanlış tedaviler, lekenin daha da derinleşmesine, hatta tedavi edilemez duruma gelmesine sebep olabilir. Biz Kimyasal Peeling, Enzim Peeling, mezoterapi, dermapen, dermaroller, PRP ve lazer tedavi kombinasyonları yapıyoruz. Böylelikle daha hızlı ve etkili sonuçlara ulaşıyoruz.

 

Lekelerin En büyük Düşmanı: Güneş

 

Leke tedavisinin çok emek isteyen ve sabırlı olunması gereken bir süreç. Kalıcı ve derine işlemiş lekeler için hastanın bu konuda kendine zaman tanıması ve sabırlı olması gerekiyor.

 

Tedavilerin seansı lekelerin durumuna göre 6-8 seans arası devam edebilir. Güneş lekelerin en büyük düşmanı. Bu sebeple güneş ışınları dik açıyla gelmeden bu tedavilerin tamamlanması ve tedavi boyunca yüksek faktörlü güneş kremi kullanılması gerekiyor.

 

Minik Lekelere Yönelik Pratik Kürler 

 

Küçük ve henüz derinleşmemiş lekelerden kurtulmak için evde yapılabilecek kür önerileri.

 

Malzemeler:

 

1 çorba kaşığı yoğurt

1 çay kaşığı karbonat

yarım çay kaşığı limon suyu

1 çay kaşığı buğday yağı

1 çay kaşığı lavanta yağı

 

Hazırlanışı:

 

Tüm malzemeleri cam bir kapta iyice karıştırın. Maskeyi yüzünüze veya ellerinize uygulayın. 15 dakika beklettikten soonra ılık suyla cildinizi yıkayın. Haftada bir kez uygulanabilir.

 

 

 

Yanlış Tedavi Cilt Lekelerini Kalıcı Hale Getirebiliyor

 

Patates ile Cilt Lekelerine Elveda... 

 

Patatesin cilt sağlığına ve güzelliğine katkıları bilinen bir gerçek. Yüzünüzdeki veya ellerinizdeki koyu lekelerden kurtulmak için evde yapabileceğiniz doğal bir maske tarifi sizlere. Haftada bir kez uygulanabilir. Gece yatmadan önce uygulamanız etkisini artırır. 

 

Malzemeler:

 

1 adet küçük patates (soyulmuş)

1 adet salatalık

10 ml. elma sirkesi (doğal)

 

Hazırlanışı:

 

• Patates ve salatalığı rendeleyin. Cam bir kapta her ikisini karıştırın, elma sirkesini ekleyin. Karıştırın. 

 

• Pamuklu bir bez kullanarak maskeyi yüzünüze uygulayın. 15-20 dakika yüzünüzde bekletin. Ilık su ile yüzünüzü durulayın. 

 

 
 
loading...
loading...