Kadınlar İçin En İyi 5 Yaz Parfümü

Stilinizin tamamlayıcısı olan parfümü seçmek kolay iş değildir.  Favori yaz kokunuz konusunda eğer hala karar vermekte güçlük çekiyorsanız, kadınlar için en iyi 5 yaz parfümü seçilen bu listedeki kokuları deneyebilirsiniz.  

 

 


1) Gucci Flora


Gucci Flora, turunçgillerin ve çiçek kokularının karışımından oluşan mükemmel bir yaz kokusudur. Koku, genç kullanıcılara özel tasarlanmış. 

 

 

Firmenich tarafından tasarlanan parfüm, yaz aylarında mükemmel bir seçim olabilir Koku; EDT, deodorant ve parfümlü vücut losyonu olarak da tercih edilebilir.  


2) Maison Martin Margiela Untitled


2010 yılında Daniela Andrier tarafından tasarlanan bu özel yaz parfümü, narin aromalı kokusuyla kadınlar için en ideal kokuların başında geliyor.

 

 

Anında ferahlatıcı özelliği olan parfüm; yasemin, misk ve sedir kokularının yanı sıra turunç, sedir, tütsü ve şimşir kokularının karışımından oluşuyor.

 

3) Elizabeth Arden Pretty


Elizabeth Arden parfüm kadınlar için en özel yaz kokularından biridir. Çiçek moleküllerinden oluşan parfümün içeriğinde petalia en belirgin kokudur.

 

Portakal çiçeği, İtalyan mandalina ve şeftali suyu, taze petalia kokularının yanı sıra yasemin, şakayık ve pembe lily karışımından oluşuyor.

 

4) Nina Ricci Nina Fantasy


Bahar ve yaz ayları için ideal bir parfüm olan Nina Fantasy, romantik bir yaz stili için ideal bir seçim. Koku tamamen çiçek ve meyve kompozisyonundan oluşuyor.

 

 

Üst notalarda esmer şeker, mandaline, bergamot, armut, kiraz çiçeği, gül ve kediotu kokularını içeriyor.

 

 5)  Prada İnfüzyon de Tubereuse

 

Prada’nın sınırlı sayıda ürettiği İnfüzyon de Tubereuse, sıcak havalar için ideal bir koku. Parfüm ağırlıklı olarak meyve ve kaliteli çiçek kokularından oluşuyor.

 


Daniela Andrier tarafından tasarlanan parfüm, petit tahıl yağı ve sümbülteber karışımıyla büyüleyici bir karışıma sahip.