Bronzlaşmanın En Doğal ve Pratik 5 Yolu

Uzun süreli bronz kalmak çoğu kişinin arzusudur. Fakat dikkatsiz bir bronzlaşma yarardan çok zarar getirir. Brozlaşayım derken çiller ve lekelerle dolabilirsiniz. Bunu engellemeden bronz görünmek için başvurabileceğiniz pek çok reçete var. İşte bunlardan en doğal olanlarına birkaç örnek...

 

 


1. Çay Bakımı:

Vücudunuzu ılık çay demi ile silin. Kuruduktan sonra yıkayın. Bunu her gün tekrarlayın.

 


2. Havuç Bakımı:

Havucu olabildiğince küçük rende haline getirin. Yüzünüze sürüp 15 dakika bekletin. Yıkayarak temizleyin. Sabah ve akşam tekrarlayın. Bir süre sonra renginiz koyulaşacaktır.

 


3. Nem Maskesi

Bronz kalmak için en önemli etkin cildin nemini kaybetmesini engellemektir. Yüzünüzdeki nem kaybını önlemek için, ilk önce yumuşak bir temizleyici ile temizleyin. Kurulamadan, ince bir tabaka saf zeytinyağı sürün. 20 dakika sonra kağıt mendille fazlasını alın.

 


4. Nemlendirici Banyo

 Vücudunuza nem kazandırmak için; küvete sıcak su doldurun. 1 litre süt, 1 fincan tuz ve 1 fincan bal koyup erimesini bekleyin. Yarım saat küvette kalıp vücudunuzu iyice durulayın. Ardından havuç içeren nemlendirici bir kremle nemlendirin.

 


5. Bronzlaştırıcı Kremler

 

Bir de otobronzlar adı verilen bronzlaştırıcı kremler var. Sabah  ya da akşam temiz cilde uygulayınca doğal bir bronzluk sağlayabilirsiniz. Sıcak bir banyonun ardından peeling kremi ile vücudunuzu nazikçe ovup, durulayın, otobronzları bu işlemlerden sonra temizlenmiş olan cildinize uygulayın. Daha etkili ve uzun süreli olacaktır.