Makyaj ile Yüz Nasıl Aydınlatılır?

Hanımlar, yüzünüzü aydınlatmak ister misiniz? Bu makyaj ipuçlarıyla nasıl yüzünü aydınlatacağınıza bir göz atın.

 

Yüzünüzü Aydınlatacak Makyaj İpuçları

 

Adım adım ipuçları ile taze, parlak ve canlı bir makyaj yapmanız mümkün.

1. İlk olarak, canlandırıcı bir  krem temizleyici ile yüzünüzü yıkayarak işe başlayın.  Bu temizleyiciyi, herhangi bir kozmetik ürün mağazasında bulunabilirsiniz. Genellikle kafein içeren krem temizleyiciler cildinizin daha fazla aydınlanmasına yardımcı olur. 


2. Yüzünüzü nemlendirmek için normal bir yüz kremi kullanmak yerine, nemlendirici jel krem kullanın. Nemlendirici jel kremler, cildinizi çok daha iyi nemlendireceğinden cildinizin mat görünmesine engel olacaktır.


3. Gözlerinizin etrafı için mutlaka göz çevresini nemlendiren roll-on kullanın. Cildinizi yenileyerek, yüzünüzün aydınlanmasına yardımcı olacaktır.


4. Yüzünüze ışıltı veren toz veya topları, bronzlaştırıcı pudranızla karıştırın (karıştırmak için makyaj süngeri kullanabilirsiniz)  ve makyaj fırça ile yüzünüze süpürür gibi sürün. Krem fondöten kullanmayın.

 


Gözlerinizi Parlatmak İçin Bunları Yapın


Yüzünü aydınlatmak için diğer bir yöntem de gözleri aydınlatmaktır.


1. Gözlerinizin altındaki koyu ve mor halkaları kapatmanız gözlerinizin daha büyük ve pırıltılı görünmesini sağlayacaktır. Cildinize en uygun bir kapatıcıyla gözlerinizin altında hafifçe ışıltı yaratın. Çok açık renk kapatıcılar gözlerinizin altında fazlasıyla sırıtacağından cilt tonunuza en yakın olanını seçmeye çalışın.


2. Işıltılı ve açık renk bir göz farı ile kaşlarınızın hemen altındaki bölgeye makyaj yapın.

 

3. Kirpiklerinizi gür ve uzun gösteren maskaranın ardından şampanya rengi göz kalemiyle gözlerinize makyaj yapın.


4. Göz kapaklarınıza  uçuk pembe, beyaz ve hafif altın renklerinde göz farı sürün.


5. Ardından dudaklarınız için,  açık ya da hafif pembe dudak parlatıcısı kullanın. Sonra kuru bir mendil ile parlatıcının fazlalığını dudaklarınızdan alın. Doğal bir görünüm için çok parlak olmaması gerekiyor.


6. İşte yüzünüzü aydınlatmak için son bir makyaj ipucu daha: Açık bir renkte şeffaf toz pudrayla yüzünüzü canlandırıcı son vuruşu yapın. En yorgun göründüğünüz zamanlarda  bile yüzünüzü aydınlatacak bu sihirli dokunuşu her zaman çantanızda taşımanızda yarar var!