Küçük Gözler İçin 10 Faydalı Makyaj Hilesi

Küçük gözlerim var diye üzülmenize gerek yok. Vereceğimiz basit makyaj ipuçlarını okuyun ve gözlerinizin göz alıcı  görünmesini sağlayan tüyoları not edin.

 

1. Kaşlarınızın Altını Vurgulayın


Alnınızın altına açık bir renkte fondöten uygulayın. Kaş altlarınıza da  mat beyaz göz farı veya kapatıcı sürün.  Bu, gözlerinizin daha parlak ve daha büyük görünmesini sağlayan püf noktalardan biridir. Aksini yapmak, gözlerinizin çok daha küçük görünmesine neden olur.


2. Göz Çevrenize Kapatıcı Kullanın


Eğer gözlerinizin altında koyu halkalar varsa, bu durum gözlerinizin çok daha küçük görünmesine neden olur. Doğal bir renkte kapatıcıyla göz çevresindeki koyu bölgeleri nemli bir makyaj süngeriyle kapatın. Bakışlarınızı gençleştirmeye yarayan harika bir tüyodur bu; mutlaka deneyin.


3. Kaşlarınızı Her Zaman Bakımlı Tutun

 

Eğer küçük gözlere sahipseniz, kaşlarınız çok daha dikkat çeker. Bu nedenle kaşlarınızı her zaman düzenli olarak almayı ihmal etmeyin. Gözlerinizin çok daha büyük ve parlak görünmesi için kaşlara düzenli bakım şart!

 

4. Eyeliner’ı Abartmayın 


Eyeliner’ı hemen kirpik çizgisine yakın tutun. Çok fazla eyeliner sürmek, gözlerin çok daha küçük görünmesine neden olur. Gözünüzün üçte ikisine eyeliner uygulayın. Nasıl mı? Üst kirpik çizgisinin ortasında başlayın ve gözün dış köşesine biraz uzatarak eyeliner’ı uygulayın. Görünümünüze sofistike bir şıklık katacaktır ve gözlerinizin olduğundan daha büyük görünmesini sağlayacaktır. Gözlerinizin küçük görünmesini istemiyorsanız, alt kirpik hattına koyu eyeliner uygulamaktan kaçının.


5. Gözlerinizin İç Köşesine Dikkat


Küçük gözleri büyük göstermede makyaj hilelerinden biri de gözlerin iç köşelerine dikkat çekmektir. Gözlerinizin iç köşelerine, beyaz ya da açık renkli herhangi bir göz farıyla hafif gölgeler yaparak (iç köşeler, gözyaşı kanalına yakın yerler) anında büyük ve parlak gözlere sahip olabilirsiniz.

 


6. Işıltı ve Renk Önemlidir


Göz makyajında ışıltı kullanmak gözlerde inanılmaz bir etki yaratır. Göz renginize uygun renkler üzerinde deneme yaparak size en uygun ışıltıyı verecek renkleri bulun. Gözlerinizi ön plana çıkarmak ve baştan çıkarıcı görünmesini sağlamak için gözlerinize renk ve ışıltı vermeyi ihmal etmeyin!


7. Kirpiklerinizi Kıvırın


Kirpiklerinizi kıvırmayı makyaj rutininizin bir parçası haline getirin. Bu uygulama kesinlikle gözlerinizi irileştirir ve ışıltısını artırır. 


8. Şiş Gözlerinizi Tedavi Edin


Şiş gözler, gözlerinizin daha küçük görünmesine neden olur. Göz çevrenizdeki şişlikleri indirmek için, dilimlenmiş salatalık veya taze patates dilimlerini gözlerinizin üzerine koymanız yeterli. 15-20 dakika gözlerinizi bu şekilde dinlendirin.


9. Aynı Renkte 2 Farklı  Maskara Kullanın 

 

Küçük gözler için, en önemli makyaj hilelerinden biri de iki farklı türden maskara kullanmaktır. Kirpiklerinize önce, hacim veren bir maskara uygulayın. Daha sonra kirpikleri uzatma özelliği olan maskaranızı sürün. Böylelikle daha hacimli ve daha uzun kirpiklerle daha iri gözlere sahip olursunuz. Özellikle üst kirpiklerinize maskara uygulayın. 
 
10. Göz Kapakları İçin Astar Uygulayın


Astarlama, göz makyajı için pürüzsüz bir taban oluşturmak için çok önemlidir. Üstelik göz makyajınızın uzun süre kalıcı olmasını sağlar. Ten rengine yakın bir toz farla göz kapaklarınızı astarlayabilirsiniz.


Eğer gözleriniz küçük ise, artık daha büyük gösterecek makyaj tüyolarını biliyorsanız. Geriye kalan uygulamak...


Mutlu ve güzel kalın!