Kaş Alma Eziyete Dönüşmesin

Kaş alma işini kendi kendinize halletmeyi seçerseniz dikkatli olun. Kaş alırken ciddi hatalar yapabilir ve sonunda şaşkın, kurnaz ya da botokslanmış gibi bir yüz ifadesiyle baş başa kalabilirsiniz. Her zaman iyi bir ışıkta kaş alın ve büyütücü bir ayna edinin. İşte kaş alırken işinizi kolaylaştıracak birkaç öneri.

 

Kaşlarınız Alırken Acıyı Azaltmak İçin Ne Yapabilirsiniz?


Kaşlarınızı banyodan sonra, gözenekleriniz hafif açılmışken almayı deneyin. Ya da, başlamadan önce alnınızı ılık, nemli bir pazen kumaş koyun. Ayrıca, cildinizi olabildiğince gererseniz, tüylerinizi çekmeniz kolaylaşır. Acıyı azaltmak için tüyleri her zaman çıkış yönünde çekin ve işiniz bittikten sonra kızarıklığı gidermek ve yanmayı hafifletmek için buz kullanın.


Kaş Alma İşini Abartıp Kaşsız Kalmayın


Kaşlar yaşla birlikte seyrelip zayıflar ve kaşları sürekli almak da bu süreci hızlandırır. Ayırca, belirli bir noktadan sonra, kaşlarınız artık hiç çıkmaz olurlar. Bu yüzden, cımbızı elinize aldığınızda kendinizi kaybetmemeye bakın!

 


Kaş Kalemi Kullanmak Doğru mu?


Kaşlarınızın dağılımı eşitse ve seyrek yerleri yoksa, aslında kaş kalemi kullanmanız gerekmez. Öte yandan, kaşlarınızı alırken ölçüyü kaçırdıysanız ve kaşınızı “geri kondurmanız” gerekiyorsa, kaş kalemi işinizi görecektir. Kaşınızın bariz bir biçimde “çizilmiş” görünmemesi için, göz farı ile kaş kalemini bir arada kullanın. Saç renginize olabildiğince yakın ya da ondan biraz koyu bir renk secin ve kaşınıza küçük bir fırçayla sürün. Çok koyu bir renk seçmeyin yoksa tiyatro makyajı gibi görünür!