Gündelik Makyaj Nasıl Yapılmalı?

Gündelik hayatınızda, yüzünüzün güzelliğini vurgulamak için yumuşak, saf ve doğal tonlarda makyaj yapmanız yeterlidir. Biz sizler için günlük, doğal makyaj stillerinden bir derleme yaptık.  İçlerinden biri ilham verip sizi harekete geçirebilir.

 

İşte gündelik makyajın incelikleri ve en trend örnekleri.

 

Gündelik Makyaj Nasıl Yapılır?

 

Önce normal bir yüz temizleyicisi ile yüzünüzü yıkayın.  Temiz ve kuru bir havluyla yüzünüzü kurutun. 


Daha sonra yüzünüze ve göz çevrenize uygun bir nemlendiriciyle yüzünüzü nemlendirin.  Eğer cildinizde sivilce veya akne lekeleri varsa mutlaka cildinizi tedavi ettirin. Unutmayın, pürüzsüz cilt doğal güzelliğin en dikkat çekici özelliğidir.


Göz kapağınızın üzerine ince bir astar far sürün. Şimdi göz renginize uygun olarak far uygulayın. Göz kapağınızın üzerine derin bir renk, kaş ve göz kapağınızın arasına da daha açık bir renk far uygulayın. Eğer rimel ya da eyeliner kullanmayacaksınız bu şekilde iki tonlu far kullanmanız yeterli. Aksi takdirde yani rimel veya eyeliner süreceksiniz mutlaka tek renk fark uygulayın. Kaş kemiğine kadar farı sürün.

 

Kirpiklerinizi kıvırmanız gözlerinizin daha parlak ve daha iri görünmesini sağlar. Bu yüzden kirpik kıvırma makinesiyle kirpiklerinize rimel sürmeden önce mutlaka kıvırın. İşte size bir tüyo: Kirpiklerinizi kıvırmadan önce kirpik  kıvırma makinesini saç kurutma makinesiyle biraz ısıtın. Daha sonra kirpiklerinizi kıvırın.

 

Bakımlı dudaklar için... Eğer rujun dudaklarınızda uzun süre kalmasını istiyorsanız dudaklarınıza önce bir astar uygulayın. Dudaklarınız çekiciliğini artırmak için parlak bir ruj sürün.

 

Kaşlarınızı kaş fırçasıyla taradıktan sonra, kaşlarınızdaki seyrek alanları, far veya kaş kalemiyle hafif vuruşlarla doldurun.

 

Yüzünüze son olarak  hafif dokunuşlarla toz pudra uygulayın. İşte hepsi bu kadar; güzel bir güne hazırsınız.

 

Sonbahar-Kış Gündelik Makyaj Trendleri

 

 

Makyaj: Getty Images

 

 

 

Makyaj: Culture

 

Makyaj: Culture

 

Makyaj: Aimee Jadore

 

Makyaj: Amy Gillespie

 

 Makyaj: Eva Kim

 

Makyaj: Gordon Bahn

 

 

 Makyaj: Mikki Maccarnon

 

Makyaj: Jadyn Ngo

 

 

Makyaj: Koman Lam