Etkileyici Bakışlar ve Canlı Bir Cilt İçin Makyaj İpuçları

Zaman hızla ilerliyor ve bir saat sonra toplantıda olmanız gerekiyor. Sabah uyandınız, kıyafetiniz hazır, fakat ihtiyacınız olan taze bakışlar ve capcanlı bir cilt sizden çok uzakta! Yorgun gözleri uyanık ve canlı bakışlara dönüştürmek için aslında mucizelere gerek yok. Birkaç makyaj hilesini bilmeniz bunun için yeterli. Güzellik sektörünün dünyaca ünlü ismi saç ve makyaj uzmanı Bobbi Brown'un güzellik ipuçları ile güne 1-0 galip başlayın!


Uyanık ve Canlı Bakışlar İçin Bobbi Brown Makyaj İpuçları


Bobbi'ye göre ilk iş, ciltteki nem kaybını önlemek. Yoğun bir günün ardından sabah uyandığınızda güne her zaman kullandığınız yüz nemlendiricini sürerek başlamayın. Bunun yerine, yüzünüze daha canlı bir görünüm kazandıracak ve renk verecek “renkli bir nemlendiriciyi” temel olarak kullanın. Yüzünüzün olduğundan daha yorgun görünmesini istemiyorsanız, cildinize en uygun renkli nemlendirici bir makyaj uzmanına danışarak seçin. Hatta günlük her iki nemlendirici kreminizi birlikte karıştırarak da kullanabilirsiniz.


Diğer bir önemli nokta, allık. Yüzünüz yorgun olduğunda allığınızı şu şekilde uygulamaya dikkat edin: Her iki yanak bölgenizde elmacık kemiklerinizin üzerine, saç çizginize kadar önce nötr bir allık uygulayın. Daha sonra, daha parlak bir tondaki allığınızı hafifçe yüzünüze aynı şekilde sürün. Allığınızı sürdüğünüz fırça çok önemlidir. Unutmayın, kaliteli bir makyaj fırçası harikalar yaratabilir! Ve böylelikle bu şekilde, cilt doğal bir parlaklık kazanacaktır.

 


Gözler, ruhun aynasıdır. Birinin yorgun olup olmadığını anlamanın en kolay yolu, gözlerine bakmaktır. Bobbi'nin güzellik ipuçlarından biri de koyu halkaları ve şişlikleri mükemmel bir şekilde saklamak üzerine.


Göz altlarınızda morluklar oldukça belirgin olduğunda soluk pembe ve  sarı tonlardaki kapatıcıları birbirine karıştırarak uygulamayı deneyin.


Eğer göz çevrenizdeki koyuluklar, mor-yeşilimsi ise rengi düzeltmek için öncelikle soluk pembe gölgeler yapabileceğiniz bir kapatıcıyı uygulamaya başlamanız gerekir.  Daha sonra sarı tonlardaki bir kapatıcıyı uygulayın. Bu uygulamayı yüzük parmağınızı kulanarak yapın. Son olarak da toz bir pudrayı hafifçe göz altlarınızda uygulayın.


Şiş gözler için mineralli makyaj en iyi çözümdür. Kolayca uygulanabilir, hafif mat toz kapatıcı karışımı ile gözlerinizi belirginleştirebilirsiniz. Sonrasında kirpiklerinizi kıvırmanız şart. Son dokunuş, yalnızca kirpiklerinizin üstüne bir kat maskara sürmek olmalıdır.


Fotoğraflar: Thinkstock