Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin Selülitlere Savaş Açan Sihirli Formülü

Hatalı beslenme ve az hareket başta olmak üzere pek çok faktörle oluşan selülitin tedavisi bazen çok güçtür. Erkeklere nazaran kadınlarda daha çok görülen selüliti hiçbir çay veya baharat tek başına yok edemez. Peki ama yaz mevsimine sayılı günler kala selülitlerinizden nasıl doğal yöntemlerle kurtulabilirsiniz? İşte Prof. Dr. Ahmet Maranki'nin selülitlerle savaşan kadınları sevindirecek sihirli selülit formülü.

 

İşte Prof. Maranki’nin  selülit giderici pratik bitkisel kürü:

 

 

Malzemeler:


1⁄2 tatlı kaşığı susam yağı
1⁄2 kahve kaşığı portakal yağı
4-5 damla bibireyie yağı
10 damla kekik yağı

 

Nasıl Uygulanmalı?


• Tüm malzemeler iyice karıştırılır. Daha sonra bu karışımı hafifçe ısıtın. Vücut ısısına yakın olan karışımı, selülitli bölgeye sürün.


• Karışımı teninize iyice yedirdikten sonra hafifçe cildi kızartacak kadar ham ipek keseyle veya kabak lifi gibi keseyle sertçe bastırarak 10-15 dakika masaj yapın.


• Yağlanmış bölgeyi mutfak streçiyle sarıp ter atmak için egzersiz yapın.


• En az 20 dakika aktif ve terletici spor yaptıktan sonra sürdüğünüz yağı banyoda iyice ovarak yıkayın.


• Bu işlemin en az 3 hafta boyunca günde 1 kez yapılması gerekmektedir.

Peki Selülitle Mücadele Ederken Ne Yiyip Ne İçmeli?

 

Uzmanlar: Yeşilçay, biberiye çayı, rezene çayı, zencefil, mısır püskülü, maydanoz, zerdeçal, mercanköşk ve kereviz saplarının selülit için kullanılmasını öneriyorlar.


Günde en az 2-2,5 litre oda sıcaklığında su içmek selülitlerden kurtulmak için son derece önemli.

 

Kahve, asitli içecekler, fazla miktarda doğum kontrol hapı, şarküteri ürünleri, beyaz un, beyaz şeker, alkollü içecekler ve kırmızı et gibi gıdaları tüketmekten kaçınmak gerekiyor.

 

Daha çok yeşil yapraklı sebzeler, az yağlı gıdalar, bol bitki çayı, posalı lif oranı yüksek gıdalar, bol taze meyve sebze tüketilmelidir.