Kendi Doğal El Kremini Kendin Yap!

 

 

 

Ellerinize Özen Gösterin

Göz kamaştırıcı ellerin ilk adımı, onları sık sık yıkayıp kurulamak ve her zaman el kremi kullanmaktır. Elleriniz, kendinize nasıl baktığınız konusunda çok şey anlatır. Unutmayın güzel eller, göz alıcı bir kadın olduğunuzu haber verir. İşte pürüzsüz, yumuşacık ellere sahip olmanın en doğal tarifleri.

 

1) Balmumu ve Hindistancevizli Nemlendirici El Kremi

 

Malzemeler:

4 yemek kaşığı balmumu

2 yemek kaşığı avokado yağı

8 yemek kaşığıı hindistancevizi yağı  

 

Yapılışı: 

Isıya dayanıklı cam bir kasede balmumunu ve hindistancevizi yağını benmari usülü eritin. Pürüzsüz kıvama gelinceye kadar tahta bir kaşıkla karıştırın. Cam bir kavanozu dökün. Sertleştikten sonra kullanın.

 

 

2) Kakao Yağı ile Nemlendirici El Kremi Tarifi 

 

Malzemeler:

4 yemek kaşığı balmumu

4 yemek kaşığı kakao yağı

4 yemek kaşığı tatlı badem yağı

 

Yapılışı:

 

Isıya dayanıklı cam bir kasede balmumunu ve kakao yoğunu eritin. Badem yağını ekleyin. Tahta bir kaşıkla iyice karıştırın. Kavanoza dökün. Sertleştikten sonra kullanabilirsiniz.

 

 

3)  Limonlu ve Ballı El Kremi

 

Malzemeler:


3 yemek kaşığı balmumu
1 yemek kaşığı sıvı lanolin
1/2 su bardağı susam yağı
1 çorba kaşığı hindistancevizi yağı
1 tatlı kaşığı bal
15 damla limon yağı

 

Yapılışı:

Limon yağı ve susam yağı hariç diğer yağları benmari üsülü cam bir kasede eritin. Tahta kaşıkla eritin. Pürüzsüz kıvamda olması gerekiyor. Limon yağını ve susam yağını ekleyin. Kavanoza dökün. Sertleştikten sonra özellikle yatmadan önce kullanın. Bu kremi düzenli olarak kullandığınızda ellerinizin kısa sürede yumuşacık ve pürüzsüz olduğunu göreceksiniz.