Bakımlı ve Güzel Eller İçin 4 Harika Tarif

Ev yapımı, el tedavi-bakım tarifleri ellerinizi şımartmanın en doğal ve ucuz yolludur. Düzenli olarak yapılan bakım, ellerinizin her zaman güzel görünmesini ve yumuşacık olmasını sağlar. İşte düzenli aralıkla uygulayarak, harika sonuçlar alabileceğiniz doğal el bakım tarifleri. 

 

Birbirinden Etkili 4 Harika El Bakım Yöntemi


1) Limon-Toz Şeker Karışımı

 

Malzemeler:


yarım limonun suyu (taze sıkılmış)
2 yemek kaşığı toz şeker


Hazırlanması ve Uygulanması:

 

Limon suyu ile toz şekeri iyice karıştırın. Daha sonra karışımla ellerinizi güzelce ovun.  Ellerinizi ılık suyla durulayın.

 

Maksimum etki için yatmadan önce uygulamanızı tavsiye ederiz. Sabah uyandığınızda ellerinizin çok daha pürüzsüz ve yumuşak olduğunu fark edeceksiniz.

 

Tarif aynı zamanda el üzerindeki koyu lekeleri ve pürüzleri gidermeye de yardımcı oluyor.


2) Esmer Şeker ile Bebek Yağı


1 yemek kaşığı esmer şeker
2 yemek kaşığı bebek yağı (veya sızma zeytinyağı)

 

Hazırlanması ve Uygulanması:

 

Esmer şeker ile bebek yağını iyice karıştırın. Ellerinizi bu maskeyle güzelce ovalayın. Maskeyi 1-2 dakika ellerinizde bekletin. Daha sonra ellerinizi ılık suyla yıkayın.

 


3) Limon Suyu ve Domates Suyu Karışımı


Eşit miktarda sıktığınız limon ve domates suyunu iyice karıştırın. Bu karışım ellerin yumuşacık olmasını sağlar. Dilerseniz içine bir yemek kaşığı gliserin ekleyebilirsiniz. Karışımla 5 dakika ellerinize masaj yapın. Daha sonra ılık suyla durulayın. Ellerinizin sertleştiğini, kuruduğunuzu hissettiğinizde hemen bu el maskesini yapabilirsiniz.  

 

4) Bal ile Zeytinyağı Karışımı


Eşit miktarda bal ile zeytinyağını bir kapta iyice karıştırın. Hemen ellerinize uygulayın. Yaklaşık 30 dakika ellerinizde bu maskeyi bekletin. Maskeyi bekletirken ellerinize pamuk bir eldiven takarsanız çok daha iyi sonuçlar alırsınız. 

 

Elleri yumuşacık yapan ve besleyen harika bu maskeyi haftada bir-iki kez uygulayabilirsiniz.