Tercihleriniz Netleşmeden Dövme Yaptırmayın

Güzellik ve Estetik Uzmanı Altınay Civcik, son günlerde vücuduna dövme yaptırıp sildirmek için gelenlerin sayısının arttığını, dövme yaptırma yaşının 30 olması gerektiğini söyledi. Güzellik Uzmanı Civcik, dövme yaptırırken ileriyi düşünmek gerektiğini meslek ve evlilik hayatındaki tercihler netleşmeden kişilerin bundan uzak durması gerektiğini anlattı.


Neden 30 Yaş?


Erken yaşlarda vücuda yaptırılan kalıcı dövme kişinin ileride yapacağı mesleğinde hoş karşılanmayabilir. 18'li yaşlarda dövme olarak vücuda yapılan özellikle isim yazılı dövmelerin belli bir süre sonra kişi için değeri kalmıyor. Bunun için özellikle 30 yaş üzerinde olanlara dövme yapılmalı. Çünkü bunun altındaki yaşlarda yapacağınız meslek netleşiyor ve karakterimiz bu yaşlarda oturuyor. Genç yaşlarda dövme yaptırılacaksa bunların geçici dövme olması daha uygun.

 

Erken Yaşlarda Kalıcı Değil Geçici Dövme Yaptırılabilir

 

Gençlerin, modası geçen dövmeleri sildirmek için başvurduğunu hatırlatan Civcik, "En etkili yöntem olan lazerle silme yöntemini uyguluyoruz. 6 ya da 8 seans uygulayarak acı olmaksızın ve iz kalmadan dövmeyi tamamen silebiliyoruz. Ayrıca uygulamanın hiç bir yan etkisi de bulunmuyor.

 

Tercihler Değişince Silm İhtiyacı Doğuyor

 

Genellikle en çok kız ve erkek arkadaşlarının isimlerini vücutlarına dövme olarak yaptıranlar sildirmek için geliyor. Belirli dönemlerde gençler erkek veya kız arkadaşının ismini yazıyor. Geçen zaman zarfında bu tercihler değişebiliyor ve silme ihtiyacı duyuyor.

 

DHA