Mezolifting ile Yaşlanma Belirtileri Yok Edilir mi?

Yaş otuzu geçince yaşlanma alametleri görülüyor, cilt inceliyor, soluklaşıyor ve kırışıklıklar başlıyor. Ancak işin uzmanına göre, basit tedbirlerle yıllara meydan okumak o kadar da zor değil.
Dermatoloji Uzmanı Dr. Gökhan Okan mezolifting yöntemi ile etken maddelerin derinin alt tabakalarına verilmesiyle; yüze nem, dolgunluk, gerginlik, renk ve ışıltı kazandırılır, anında diri ve genç bir görünüm kazandırıldığını söylüyor. Uzman Dr. Okan, “Neden mezolifting yöntemi?” sorusunu yanıtlıyor.

 

30’lu Yaşlardan Sonra Cilt Yaşlanmaya Başlar

 

Yaşlanma yaşamın doğal bir sonucudur. Yapısal, genetik ve çevresel faktörler, aynı zamanda yaşam şartları yaşlanmanın sürecini etkiler. Kırışıklık cildin yaşlanmasının en belirgin sonucudur. Kırışıklıklar,  durumları ve derinliklerine bağlı olarak az veya çok belirgindirler. Kişinin yaşı, ırkı ve yaşam tarzı, yüz yapısına bağlıdır.


Otuzlu yaşlardan itibaren cildin yenilenme sürecinin yavaşlaması, ince ve soluk görünmesine neden oluyor. Bağ dokusunda bulunan kollajen ve elastin salgısının azalması; elastikiyet kaybına ve yüzeysel kırışıklara yol açıyor. Hiyarülonik asit maddesinin azalması da nem kaybına ve kuruluğa nedeni oluyor.

 

Yaşlanma Belirtilerini Hafifletmek Mümkün


Mezolifting işlemiyle; cildimizde görülen bu yaşlanma belirtileri hafifletilir ve cildimizin canlı, sağlıklı ve parlak bir görünüm kazanması sağlanır.


Mezolifting Nedir?


Mezolifting işleminde cilt altına ufak iğneler yoluyla hiyarülonik asit, cildi yenileyen vitaminler, mineraller ve antioksidanlar veriliyor. Bu şekilde; cilt için gerekli olan maddeler, doğrudan istenilen bölgeye ulaşmış oluyor.


Harici uygulanan kremlerin mezolifting işleminden farkı; hem etkilerini uzun dönemde göstermeleri hem de cildin derin tabakalarına ulaşmalarındaki zorluktur.


Mezolifting yönteminde etken maddelerin derinin alt tabakalarına verilmesi; yüze nem, dolgunluk, gerginlik, renk ve ışıltı kazandırılır, anında diri ve genç bir görünüm sağlanır. Cilt altına verilen maddeler; cildi uyararak nemlenme sağlar, kollajen ve elastin üretimi artar, cilt parlak görünüm kazanır ve sarkmalarda hafifleme gözlenir. Cilt tonu ve yapısı aynı zamanda değişir.

 
Mezolifting Yöntemi Erkeklere de Uygulanabiliyor 


Mezolifting işleminin yüz dışında çene, boyun, dekolte ve el sırtlarına da uygulanabildiğini aktaran Okan, bu şekilde yüz dışındaki bölgelerde de yaşlanma belirtilerinde hafifletildiğini söylüyor. “Mezolifting işleminde; cilt içine iğnelerle verilen kokteylin içeriğinde hiyarülonik asit, vitamin C, Vitamin A, vitamin E, vitamin K ve mineraller bulunur. Uygulama erkekler için de uygundur.

 


Bu Yöntem Hamile ve Lohusalara Önerilmiyor


İşlemin ortalama 30-45 dakika sürüyor. Uygulama sıklığının kişiye göre değişmekle birlikte 2-4 haftalık aralıklarla 4-6 seans arasındadır.


Yöntem gebelere, lohusalara, kan sulandırıcı ilaç kullananlara ve otoimmun hastalığı olanlara tavsiye edilmiyor.