Kış Aylarına Özel Etkili ve Pratik Cilt Bakım İpuçları

Kış aylarında cilt bakımı yapmanın zor olduğu bilinen bir gerçektir; çünkü havalar oldukça soğuk.  Ve bazen ne yaparsanız yapın cildinizin kurumasının ve matlaşmasının önüne geçemezsiniz. 

 

Kışın cilt bakımı söz konusu olduğunda, rutin bakımınızın dışında, ekstra bakım uygulamalarına ihtiyaç duyabilirsiniz. Özellikle de hassas cilde sahip olan kadınlar  kış aylarında kuru cilt sorunuyla sıkça karşılaşır.

 

İşte Işıl Işıl Bir Cilt İçin Yapmanız Gerekenler 

 

• Kışın cilt daha çabuk kuruduğu için, her zaman kullandığınız nemlendiricinizi değiştirmeniz gerekir. Her şeyden önce, yumuşatma ve nemlendirici özelliği daha yüksek formülü bir yüz temizleyici ve nemlendirici kullanabilirsiniz.

 

• Eğer sık sık makyaj yapıyorsanız temizleme sütü olarak cildinizi besleyen, zengin içerikli bir makyaj temizleme sütünden yana tercihinizi kullanmalısınız.


• Kış aylarında kimyasal içerikli kozmetik malzemeleri yerine, ev yapımı doğal bakımlardan yana tercihinizi kullanırsanız, cildiniz için çok daha faydalı olacaktır.


• Kışın cildinizi korumak için aşırı sıcak duş almaktan da mutlaka kaçının.  Banyodan sonra mutlaka vücudunuzu bir losyonla nemlendirin.


• Cilt bakım uzmanları, cilt bakım ve kozmetik ürünü satın alırken alkol içermeyen ürünlerden yana tercihinizi kullanmanızı tavsiye ediyor.

 


• Kış aylarının olumsuz etkisinden  dudaklar da fazlasıyla etkilenir. Dudaklarınızı soğuk etkenlerden korumak için en az  SPF 15  koruma faktörlü dudak nemlendirici krem kullanın. Çay ağacı formüllü dudak kremlerinin koruyucu özelliği diğerlerine oranla daha yüksektir.


• Son olarak, tüm kadınların kış aylarında muzdarip olduğu bir diğer konuda cilt kaşıntılarıdır. Bu sorunu mineral yağlardan faydalanarak çözebilirsiniz. Bunun için, shea yağı, gliserin ve çay ağacı içerikli cilt ürünlerini kullanabilirsiniz.


• Cildinizde yoğun bir rahatlama sağlamak için özellikle yatmadan önce ellerinize ve ayaklarınıza nemlendirici kreminizi sürün, daha sonra eldiven ve çoraplarınızı giyin.