Bembeyaz Dişlere Kavuşmanın Kolay Yolu

 

Bembeyaz Dişlere Kavuşmanın Kolay Yolu...

Dişler; kahve, çay, sigara, gazlı içecekler ve zaman zaman kullanmak zorunda olduğumuz antibiyotikler nedeniyle eski beyazlığını kaybedebilir.

 

Oysa herkes film yıldızları gibi çekici bembeyaz dişlere sahip olmak ister. Dişlerimizi beyazlatmak için diş hekimlerine birkaç kez ziyaret etmek zorunda kalırız. Eğer "Benim vaktim yok, bana anında diş beyazlatacak bir formül lazım" diyorsanız işte size dişlerinizdeki lekelerden anında kurtulmanızı sağlayıcı birkaç önemli ipucu.

 

Parlak ve Çekici Bir Gülümseme Her Kapıyı Aralayabilir

 

Öncelikle doğru diş macunu ve diş fırçasını seçmek temel kural. Çünkü ucuz diye aldığınız diş macunlarınını, ağzınızda köpürmekten başka bir işe yaramadığını bilmelisiniz. Sağlıklı dişler ve parlak bir gülümse için, diş macununuzu seçerken diş sağlığınıza en uygun olanını seçin.

 

Düzenli fırçalamanıza rağmen hala dişlerinizde lekeler var ise şu basit uygulamalarla nasıl bembayaz dişlere kavuştuğunuzu deneyin ve görün...

 

Kabartma Tozu: Eskiden beri bilinen en favori diş beyazlatma tekniklerinden biridir kabartma tozuyla dişleri  fırçalamak. Nemli diş fırçasına bir miktar kabartma tozunu dökün ve 1 dakika kadar dişlerinizi fırçalayın. Anında dişlerinizdeki farkı görün.


Bunu, diş lekelerinizin fazlalığına göre 2 günde bir yapabilirsiniz. Kabartma tozunu, diş macununuzla karıştırarak da dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.

 

Diğer bir formül: Kabartma tozunu ve sofra tuzunu iyice karıştırın ve dişlerinizin lekelerini bu karışımla fırçalayın.

 

Çilek: Özellikle de organik çileklerin dişlerinizi anında beyazlattığını biliyor muydunuz? Çilek, şeker ve asit içerdiği için dişlerinize zarar vermeden beyazlatır. Çatalla ezdiğiniz çileği diş fırçasıyla dişlerinize sürün ve daha sonra 1-2 dakika kadar fırçalayın.   Daha sonra ağzınızı bol suyla çalkalayın.

 

Eğer dişlerinizde sigara ve kahve lekeleri, inatçı lekeler ise ezdiğiniz çileklere bir çay kaşığı kabartma tozu ekledikten sonra dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. 


Nasıl Yapılır?


Malzemeler:

 

1-2 adet taze çilek


1 çay kaşığı kabartma tozu


İki taze çileği ezin ve içine bir çay kaşığı kabarta tozu ilave edin. Diş fırçanızla bu karımışı uygulayın. Daha sonra ağzısınızı bol suyla çalkalayın.
 

Odun (ağaç) külü: Tuhaf gelebilir ama ağaç külleri dişlerinizi beyazlatmaya yardımcı olur. Ağaç külleri potasyum hidroksit bulundurur bu da dişlerin beyazlamasına yardımcı olur. Dişlerinize uygulamak için doğrudan diş fırçanıza koyabilir ya da diş macununuzla karıştırdıktan sonra dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.

 

Çıtır Sebzeler Dişlerinizi Beyazlatır


Kereviz, elma, havuç, brokoli ve salatalık gibi sebzeler doğal aşındırıcılardandır. Bu sebzeleri çiğ olarak tükettiğinizde dişlerinizdeki lekelerin de kaybolduğunu görürsünüz. 


Dişlerdeki doğal kalsiyumdan dolayı bazı dişler daha sarımsı bir renkte olabilir. Bu sarımsı rengin lekelerle karıştırılmaması gerekiyor.


Diş Minesine Neler Zarar Verir?
 
Dişleri çok sert diş fırçasıyla, sert bir şekilde fırçalamak.


Limon suyu içindeki asit nedeniyle dişlere zarar verir.


Vücudun ihtiyacından fazla alınan C vitamini diş minesinde kalıcı izler bırakabilir.