Akne İzlerini Yok Etmenin 7 Doğal Yolu

Çoğu genç kadın için büyük bir sorundur akne izleri. Akne izlerinden tamamen  kurtulmak için ille de pahalı kremlere ihtiyacınız yok. Sizler için akne izlerini yok etmenin doğal tedavi yöntemlerini araştırdık. İşte bu baş belası cilt sorununu çözecek 7 doğal tedavi yöntemi.

 

1) Kabartma Tozu


2 çay kaşığı içme suyu ile 1 çay kaşığı kabartma tozunu karıştırın. Daha sonra 1 dakika akne izlerinin üzerine bu karışımla masaj yapın. Daha sonra ılık su ile yüzünüzü durulayın.

 

2) Hamamelis ve Limon Suyu


Bir çay kaşığı hamamelis ile 1 tatlı kaşığı limon suyunu birbirine karıştırın. Yağlı bir cilde sahipseniz, hamamelis ve limonsuyu karışımı cildinizdeki aşırı yağı temizlemeye de yardımcı olacaktır.

 

3) Papatya Çayı Cildi İçten Güzelleştiriyor

 

Akne izlerini tedavi etmenin diğer bir yolu da, papatya çayıdır. Papatyanın akneleri önleme gücü vardır. Günde 2-3 bardak papatya çayı içmek hem sizi stresten uzaklaştıracak, hem de cildinizi içten güzelleştirecektir. Ayrıca bal ve limon karışımı da akneye eğilimli ciltler için etkili bir ilaçtır.


4) Organik Hindistan Cevizi Yağı


Soğuk presleme yöntemiyle hazırlanmış organik hindistan cevizi yağının cilt üzerindeki etkilerini saymakla bitiremeyiz. Akşamları yatmadan önce akne izlerinin üzerine hafifçe, az miktarda sürün.  Kısa sürede cildinizin akne lekelerinden temizlendiğini göreceksiniz.

 


5) Doğal Patates


Akne izlerini yok etmek için patates kullanıldığını biliyor muydunuz? Patates akne izlerini yok etmeye yardımcı doğal ilaçlardandır. Sadece bir patates dilimini yüzünüzde ovalamınız yeterli. Ritüeliniz haline getireceğiniz bu basit uygulama ile yüzünüzdeki akne izlerinin kısa sürede solmaya başladığını göreceksiniz.


6) Doğal Domates Suyu


Organik domates suyu da diğer bir akne izlerini yok edici doğal ilaçlardan biridir. Domates suyunu losyon olarak kullanabilirsiniz. Domates suyuna batırdığınız makyaj temizleme pamuklarını veya temiz bir bezi özellikle de akne izlerinin olduğu bölgede 10 dakika bekletin. Daha sonra yüzünüzü durulayın.

 

7) Aloe Vera Bitkisi


Aloe vera bitkisi de akne izlerini tedavi etmeye yardımcı başka bir doğal tedavi şeklidir. Kaliteli bir aloe vera bitkisi satın alın, gerisi çok basit. Yatmadan evvel ve sabahları, aloe vera yaprağının içinden çıkan bitki suyunu akne izlerinin üzerine sürün. Cildinizdeki akne lekelerinin kısa sürede solmaya başlayıp yok olduğunu göreceksiniz.