Yatak Odalarını Güzelleştirmenin Yolları

Eski filmlerde bütün kadın kahramanların; üzerinde gümüş saç fırçalarının, süslü şişelerin, kocaman pudra puflarının ve dizi dizi incilerin durduğu, dantellerle süslü bir makyaj masası olurdu.

 
Uzmanlar her zaman ruh halimizle ortamımız arasında bir ilişki olduğunu ve etrafımızda güzel nesneler bulundurmanın kesinlikle sakinleştirici, canlandırıcı ve yaratıcılığmızı geliştirici bir etki yaptığını söylüyor.


 

 

 

İçinizdeki tanrıçayı uyandırmak mı istiyorsanız? Öyleyse hayallerinizdeki yatak odasını yaratın.

 


Kendinize ait bir oda yaratmak, içinizdeki tanrıçayla bağ kurmanıza kolaylaştırır, güzellik ve bakım mesainizin daha verimli ve keyifli geçmesini sağlarken, düşüncelerinizi toplamak, odaklanmak ve gevşemek istediğinizde çekilebileceğiniz bir yeriniz olmasını sağlar.

 

 

Öncelikle bir hafta sonunun tamamanı odanızı toplamaya ve fazlalıkları ayırmaya ayırın. Ayrıca, her gün yirmi dakikayı ortalık toplamaya ayırmaya çalışın; her şeyin yerli yerinde olduğu, temiz ve düzenli bir odada, zihniniz daha berrak, daha net olur. Dahası giysileriniz temiz, ütülü ve tüm düğmeleri üzerinde olarak dolapta duruyorsa ve her birinin yerini biliyorsanız, giyinmeye çalışırken çok daha az sorunla karşılaşırsınız.

 

 

 

 

İç çamaşırı çekmecenizi elden geçirin ve çoraplarınız, atkılarınız, göz farlarınız ve

rujlarınız için etiketli kutular ya da çekmeceler edinin.

 

 

 

Fotoğrafları üst üste yığmak yerine, fotoğraf albümlerine ve güzel çerçevelere yerleştirin. En mutlu anlarınızın ve en sevdiğiniz yakınlarınızın fotoğraflarını yanı başınızda tutarsanız, uykuya dalmadan önce son gördüğünüz şey onlar olur. Güzel gördüğünüz resimleri ayırıp çerçeveleyin ya da bir fotoğraf albümünde toplayın. Kendinize olan güveninizi kaybettiğiniz anlarda elinize alıp bakabilirsiniz.

 

 

Bir dergi rafı satın alın ve ilginç moda ve bakım önerilerinin bulunduğu sayfaları işaretleyin ya da koparın. İsterseniz bunları özel bir dosyada da toplayabilirsiniz.

 

 

 

Makyaj masanızın üstüne güzel kokulu losyonlarla ve doğalsaç fırçalarıyla doldurun, sandalyelerin üstüne kaygan, ipeksi iç çamaşırları fırlatın ve bir çift saten terlikle eski zamanların ışığını yakalayın.

 

 


İçeriye hiç ışık sızdırmayan perdeler, iyi bir uyku için en uygun pencere dekorasyonudur.

 

 

Odanızı taze çiçeklerle doldurun.

 

Yatağınızın yanında bir tırnak törpüsü, tırnak kremi, el kremi ve isterseniz, yatağa girmeden önce ayaklarınıza sürmek için, iyi bir vücut kremi bulundurun. Yapılacaklar listesi için bir defter ve bir kalemi, uyumadan önce okumanız için de ilham verici, ilginç bir kitabı da unutmayın.

 

 

 

Yatağınızı ilginizin odağı yapın. Serin pamuklu çarşafları tercih edin ve farklı dokularda kat kat örtüler örtmeyi deneyin. Yatağınız üstüne peri ışıkları asın.

 

Odanızın dekorasyonunu yenileme hevesine kapılırsanız, uçuk yeşiller, maviler ve leylaklar gibi pastel renklerin dinlendirici ve sakinleştirici, parlak kırmızı ve sarıların ise canlılık ve enerji verici olduğunu aklınızda bulundurun (ayrıca Çinlilere göre kırmızı şansın da rengidir)

 

 

 

Neden bir soyunma alanı yaratmayasınız? İkinci el bir dekoratif paravan edinmeye çalışın; bununla odanızın bir köşesini kapatıp, soyunmak ve giyinmek için arkasına geçebilirsiniz.

 

 

Ebeveyn banyonuz mu var? Güçlü bir halojen ışığına ihtiyacınız olacak ama banyo keyifleriniz için ışıklarınızın kısılabilir olmasına dikkat edin. Kendinize spaya gitmiş gibi hissetmek için pamuklu havlular ve kocaman yumuşak bir bornoz satın alın ve banyonuzu tropik yeşil bitkilerle doldurun.