İskandinav Stili Ferah Oturma Odaları

 

 

 Sadeliğin, modern tasarımlarla birleştiği İskandinav stilinde, ferahlık önplanda.

 

Yaşam alanınızı ferahlatmak, sade bir görüntüye kavuşturmak için uzun uzadıya düşünmenize gerek yok. İskandinav tarzı 10 stili sizler için bir araya getirdik. Sadeliğin, modern çizgilerle birleştiği stilde, dağınıklıktan uzak oldukça pratik oturma odalarını yer alıyor. İskandinav tarzı, dekorasyonunuza kolayca renk eklemenize olanak sağlar. Hatta küçük bir oturma odasını ayna ekleyerek daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz.  Peluş hali, şık bir yan masa, şık bir zemin lambası, rahat bir kanepe zarif bir görünümü tamamlamaya yeter de artar bile.

 

Beyaz renk, İskandinav oturma odalarında baskın bir renktir. Son birkaç yılda bu algının giderek değiştiğini de görmekteyiz. Bu stilde gri, beyazı tamamlayan sıcak bir renk olarak karşımıza çıkıyor. Renkli bir kanepe, hafif dumanlı gri duvarlarla tamamlanabiliyor. Gri tonları, tıpkı beyaz renk gibi İskandinav stilinde sıkça kullanılır. Eğer görsel bir kontrast oluşturmak istiyorsanız, koyu renkleri de tercih edebilirsiniz.

 

Siyah ve beyaz; güzel bir İskandinav oturma odası yaratırken tercih edilebilir. Bu renkler, kolaylıkla modern minimalizm havası yaratmanızı sağlar. Fakat dekorasyonda çok fazla siyah kullanımı, zamanla ruhunuzu rahatsız edebilir. Bu nedenle siyah rengi idareli kullanmak en doğru seçim olacaktır.