İnanılmaz Şıklıkta Fütüristik Ev Tasarımı

 

Fütüristik iç mekan, sade ve şık tasarlanır. Yani genelde tüm ev beyaz bir arka planın üzerine dekore edilir. Oturma odasının dekorunda, basit fakat son derece işlevsel özelliklere dikkat edilir. Mutfak yaşam alanı ve yemek odası arasında iyi bir uyum yakalamak ise esastır. Açıklamamızdan da anladığınız üzere bugünkü dekorasyon konumuz fütüristik tasarım üzerine.

 

Sizin için mercek altına aldığımız bu ultra modern çizgilerdeki fütüristik daire, Romolo Stanco tarafından 2001 yılında tasarlamış.

 

 

 

 

Fütüristik özellikte  tasarlanan bu küçük daire açık mutfak, yatak odası, oturma odası ve bir banyodan oluşuyor. Yaşam alanının neredeyse yarısı boş ve sade çizgilere sahip. Ev içinde yer alan saf beyazlıktaki lake mobilyalar yüzeylerdeki sadelikle birleştiğinde fütürüstik tasarım çok daha dikkat çekici görünüyor.

 


Duvarların ve mobilyaların saf beyaz görünümü ev içindeki her şeyi birbirine bağlantılı hale getiriyor. Duvarlardaki depolama alanları ise son derece modern ve yenilikçi. Özellikle de yatak odasındaki duvara gizli bölmeler, depolama alanları hem çok şık hem de dikkat çekici.

 


Eşyalar olabildiğince basit tutulduğundan küçük bir aksesuar bile böyle bir evde büyük bir etki yaratıyor. Yemek masasının üstündeki fikstür ışık aynı zamanda hem şık hem de sadeliğiyle dikkat çekiyor.

 

Perdeler, büyük cam kapılar evi sıcak taze görünmesini sağlar. Doğal ışığın evin her yerinde hissedilmesini sağladığından perdeler de yine saf beyaz renkte yapılabilir.

 

Siz de doğal ve yapay beyaz ışığı bir arada kullanarak evinizin değişik açılardan farklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

 


Evlerinizde beyazı, daima beyaz gibi korumak oldukça zordur. Bu nedenle duvarlarınızı yıkanabilir beyaz boya ile boyatabilir, mobilyalarınızı da aynı renkte lake kaplama yaptırabilirsiniz. Böylelikle hem evinizde fütüristik tasarımın izlerini yaşatabilir hem de rahat ve pratik temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

 

 

Tamamen beyaz arka planda tek bir kırmızı renk sihirli güzellikte bir etki yaratıyor. Bu canlı kırmızı rengin saçtığı enerji kendinizi iyi hissetmesini sağlıyor. Siz de evinizde canlı kırmızı tonlarını böyle farklı alanlarda kullanabilirsiniz. Bu fütüristik dairede kullanılan mobilyalar çok modern ve basit seçilmiş. 


Kırmızının en canlı tonu, ev tasarımı içinde odak noktası seçtiğiniz alanı ön plana çıkarmanızda kullanabileceğiniz tek renktir. Fütüristik bu ev tasarımda, koltuk ve sandalye döşemelerinin yanı sıra banyo duvarlarında da aynı renk tercih edilmiş.