Hangi Ev Aksesuarı Nasıl Kullanılmalı?

Rustik, klasik ya da modern… Evinizi hangi stilde  döşerseniz döşeyin, aksesuarlar her mekanda ve her stilde kendilerine uygun bir yer bulur.

 

Kimi zaman mekana renkleriyle neşe katarken, kimi zaman da ağırbaşlı örnekleriyle soylu mekanlar yaratmaya yardımcı olur. Farklı malzemeler, farklı görsel efektler sunar…

 

Cam Aksesuarlar Pırıltısıyla Bulunduğunuz Mekana Ferahlık Getirir


Cam, ışıltılı ve çekicidir. Mekanlara hassaslık, şeffaflık ve asalet getirir. Işıkta var olan bir malzemedir. Cam aksesuarlar evin çeşitli yerlerinde ışığı yansıtarak, ışık oyunları yaratırlar. Çağdaş bir malzeme olan cam, renkli ya da doğal haliyle kullanıldığında pırıltısıyla mekanlara serinliği getirir.


Çağdaş Tasarımcıların Gözdesi Seramik ve Porselen Aksesuarlar


Uzun bir geçmişi olan bu malzeme, asaletin ve geleneklerin bir simgesi olduğu gibi, çağdaş tasarımcıların da gözdesi. Bu aksesuarlar, toprağın sıcaklığını taşır ve bunu mekanlara yansıtırlar. Kullanıldıkları renklere ve motiflere göre farklı atmosferler yaratırlar. Net ve hijyenik bir görüntüleri vardır.

 

Evlerinde Country Etkisi Yaratmak İsteyenlerin Tercihi Hasır Örmeler


Hasırların kullanımı daha sınırlıdır. Sandalyelerde, radyatör örtülerinin kapaklarında, abajurlarda, kutularda ve özellikle yazlık bahçe mobilyalarında  kullanılırlar. Aksesuar olarak kullanıldığında daha çok country etkileri yaratırlar.

Plastik Objeler Bulunduğunuz Mekana Hareket Katar

 

Rengarenk plastik aksesuarlar, mekanlarda çok hareketli ve neşeli bir etki yaratır. Çağdaş bir malzeme olan plastik, aksesuarlarda paslanmaz çelik ve alüminyum ile çok iyi uyum sağlar.


Çağdaş ve Klasik Stillerin Vazgeçilmezlerinden AHŞAPLAR


Ahşap aksesuarlar mekanlara doğallığı ve sıcaklığı taşır. Çok farklı renk tonlarına sahip olması, küçük ayrıntıları bile barındırabilmesi ve farklı aksesuarlarda kullanılabilmesi ahşabı, hem çağdaş ve hem klasik stillerin vazgeçilmez unsurlarından biri haline getirmektedir.


Metal Aksesuarlar Sade ve Etkileyicilikleriyle Ön Plana Çıkıyor


Metal, kullanımı son zamanlarda çok yaygınlaşan bir malzemedir. Özellikle mat, paslanmaz çelik veya alüminyum aksesuarlar çok farklı bir ambiyans yaratır. Sade ve etkileyicidirler.


Aksesuarlarınızı Yerleştirirken ve Aydınlatırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?


Aksesuarları evin her yerinde kullanmanız mümkün. İsterseniz banyoda; isterseniz oturma odasında… Kişisel beğenileri bazen de yaşanmış anıları yansıtan aksesuarları yerleştirirken özen göstermelisiniz. Birbirleriyle ilişkileri olanları bir arada tutmaya çalışın.


Bir aksesuara dikkat çekmek için onu cam ya da pleksi bir rafın üzerine yerleştirebilirsiniz. Raf alttan aydınlatıldığında gösterilmek istenen objeye dikkat çekmek de kolaylaşacaktır. Eğer mekandaki aksesuarlar alçak bir sehpa üzerinde duruyorlarsa, bu sefer aydınlatmayı aksesuarın yanına yerleştirdiğiniz bir aydınlatma armatürü ile yukarıdan yapmak doğru olacaktır. Bu şekilde basit görünen bir obje bile daha dekoratif bir görünüm kazanabilir.

Ev Dekorasyonlarının Tamamlayıcılarından Yastıklar Nasıl Doğru Kullanılır?


Farklı büyüklükte ve farklı kumaşlardan yastıklar evinizin pek çok mekanı için şık bir aksesuar alternatifidir. Yastıklarda kullanılan kumaşın rengini ve büyüklüğünü kullanıldıkları alandaki genel dekorasyon eğilimi belirleyecektir. Zaman zaman kullanacağınız kılıflar sayesinde sürekli aynı yastıkları kullanıyormuş hissine de kapılmazsınız. İsterseniz yastıkların uçlarını püskül ya da renkli taşlardan oluşan süslemelerle zenginleştirebilirsiniz.


Mis Gibi Mumlar Evinizin Cazibesini Artırır


Büyüklükleri ve renkleri değişen mumlarla, isterseniz oldukları gibi ya da cam fanusların içinde içinde mekanları süsleyebilirsiniz. Kokulu mumlar bulundukları mekana yaydıkları hoş koku ile de caziptir.


Kişisel Hatıralarınızı Nasıl Yerleştirebilirsiniz?


Kimisini özlemle, kimisini neşeyle anımsadığınız hatıralarınızı saklayan fotoğraf çerçeveleri bazen bir dresuarın üzerinde, bazen duvardaki nişlerin içinde şık bir aksesuar görevi üstlenir.

 
Çıktığınız seyahatlerinizden topladığınız hatıra eşyalar da yine sergilenmeye değer eşyalardır ve kutuların içinde hapsolmalarındansa aksesuar olarak değerlendirilmeleri daha doğrudur.


Sevgiyle Kalın,

 

İşte sizin için seçtiğim ev aksesuarları...