Evinizi Ufak Dokunuşlarla Yenilemenin 9 Basit Yolu

Evinizi Ufak Dokunuşlarla Yenilemenin 9 Basit Yolu 

Eviniz bazen size fazlasıyla sıradan, alışıldık gelebilir. Soğuk kış günlerinin sizde neden olduğu  kasveti evinizde yapacağınız bir-iki değişiklikle yok edebilirsiniz. Tabi evinizi tazelemek için her zaman bir nedene ihtiyacınız olmayabilir. İşte evinizi ufak dokunuşlarla yenilemenin, renklendirmenin 9 basit yolu.

 

 

1) Evinizi Çiçeklerle Tazeleyin 

 

 
Çiçekler baharın en güzel yansımalarıdır. Taze ve capcanlı renklerdeki çiçekler bulunduğu ortamı adeta aydınlatır. Haftada bir evinizi canlı çiçeklerle tazeleyebilir, yaşam alanlarınızı şıklaştırıp evinizde ferah bir görüntü yaratabilirsiniz.

 

 

Çiçek yerine bir kaseye koyacağınız mevyeler de evinize ayrı bir renk katacaktır.


2) Yastıklarla Evinizi Neşelendirebilirsiniz

 

Sadelikten hoşlanıyor olabilirsiniz fakat iki-üç renkli yastıkla evinizin alışıldık görüntüsüne ufak dokunuşlarla iç açıcı düzenlemeler ekleyebileceğinizi unutmayın. Renk, evlere neşe katar. Evinizin düzenini tamamen değiştirmeyeceğinden canlı renkleri evinizde kullanmaktan  korkmayın.

 

 

3) Koyun Derisi ile Sandalyelerinizi Isıtın

 

Soğuk kış günlerinde, insanı koyun tüyündan yapılmış bir örtüden daha sıcak tutacak bir şey yoktur herhalde. Bu rahat dekoratif kürk örtü ile evinize anında konfor ve stil ekleyebilirsiniz. Nerede kullanmak isteyeceğiniz size kalmış. Eğer evinizde evcil hayvan besliyorsanız, önerdiğimiz bu fikri uygulamadan önce, hayvanlarınızın burayı kendilerine fantastik bir yatak olarak görmesini engellemenin yollarını şimdiden düşünün deriz.

 

 

 

4) Kütüphanenizdeki Kitapları Renklerine Göre Düzenleyebilirsiniz

 

İster inanın ister inanmayın ama kitaplığı organize etmek, evi aydınlatan bir başka dekorasyon detayıdır. Kullanacağınız renk kombinasyonu evinize zenginlik katar. Birbirine yakın renklerdeki kitapları aynı hizada sıralamanız yeterli, tıpkı fotoğraftaki gibi.

 

 

5) Banyonuzdaki Havlu ve Aksanlarda Aynı Canlı Renkler

 

Sadece oturma odanıza yastıklar ekleyebileceğiniz gibi, banyonuzdaki havluları da değiştirerek de evinizde farklılık yaratabilirsiniz.  Taze bir görünüm yaratmak için açık ve canlı renklerden yana tercihinizi kullanın.  Beyaz bir banyoda, canlı bir sarı nasıl da şık ve harika görünüyor öyle değil mi?..
 

 

6) Mutfaktaki Dağınık Görüntüyü Yok Edin

 

Mutfaklar dağınıklığın sıkça yaşandığı mekanlardır. Genede mutfak tezgahı üzerinde bulunan tost makinesi, kahve makinesi, mikrodalga, meyve sıkacağı, misker, kesme tahtası vb. aletler mutfaklarda karışıklığa ve dağınık görünüme neden olur. Mutfak araç, gereçlerini mutfağınızın görünen alanlarında değil de dolap ve çekmecelerinde muhafaza ederseniz mutfağınız çok daha temiz ve düzenli görünecektir. Mutfağınızda yarattığınız bu temiz şıklık, inanın ruhunuza iyi gelecektir.

 

 

 

7) Evinizdeki Pencereleri Vurgulayın

 

Özellikle Parisliler  yaşam alanlarında pencereleri vurgulamaya çok dikkat ederler. Paris'te herhangi bir kafeye gittiğinizde, oturma düzeninin caddeyi pencereden dışarıya bakmanızı sağlayacak şekilde organize edildiğini görürsünüz. Hatta evlerindeki pencere kenarlarında "sohbet köşesi" yaratmak onlar için neredeyse bir gelenektir. Siz de pencere kenarlarınıza sandalyelerinizi veya koltuğunuzu yerleştirin, oturma odanızın konforunda açık havayı seyretmenin keyfini çıkarabilirsiniz.  
 

 

8) Bitkilerle Mutfağınızı Canlandırın


Mutfağınızda  mini bir botanik bahçe yapabilirsiniz. "Mutfağım çok küçük bu pek mümkün olmayabilir" demeyin. Saksı düzeneklerini mutfak duvarlarınıza monte ederek ya da pencerelerinizin kenarlarına askı saksılar yerleştirerek yeşilliğin güzelliğini mutfağınıza yansıtabilirsiniz. Ya da kullanmadığınız metal çay kutularına çeşit çeşit bitkiler ekerek açık mutfak rafınıza yerleştirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

9) Dolap İçlerini Renklendirin

 

Evinizdeki dolap içlerini boyayabilir ya da birbirinden şık, renkli duvar kağıtlarıyla  döşeyebilirsiniz. Bunu yaparken en sevdiğiniz canlı renkleri tercih edin ve hangi dolabınıza hangi renk ve deseni kullanacağınıza önceden karar verin.

 

 

 

 

Evi ufak dokunuşlarla yenilmenin ve  canlandırmanın farklı bir yolunu biliyorsanız bizimle paylaşabilirsiniz....