Kız Çocuklarına Özel Odalar

 

 

 

Duygunun ve saf sevginin rengi pembe kız çocuklarının vazgeçilmez rengidir.  Giydikleri tişörtten ayakkabıya, eldivenden çantaya hatta kullandıkları bardaklara kadar her şeyin pembe renkte olmasını isterler. 

 

Biraz büyüdüklerinde, bebeklikten çocukluğa geçişlerinde yavaş yavaş zevkleri ve karakterleri de belirginleşmeye başladığında odalarının neden pembe olmadığını ya da pembenin neden az olduğunu sorar dururlar. Doğal olarak da odaları da kaçınılmaz  bu renkten nasibini alır. 

 

Duygunun ve Saf Sevginin Rengi

 

İngiliz Newcastle Üniversitesi uzmanları kadınların pembe rengi bu kadar çok sevmelerinin nedeni üzerine bir araştırma yapmışlar.

 

Araştırmaya göre, ilk çağlarda kadınların toplayıcılık yaptıkları dönemde, kadınlar meyvelerin olgunlaşıp olgunlaşmadığını anlamak için de kızarıklıklarına bakıyorlar ve pembeleşmiş olanları topluyorlardı.

 

Ayrıca çoğalmak için eş seçerken de yanaklarının pembe olmasına dikkat ediyorlardı. Çünkü bu, erkeğin sağlıklı olduğu anlamına geliyordu.

 

Araştırmayı göre, bu içgüdüsel tercihler, kadınların pembe rengi çok sevmelerine neden oluyormuş.

 

Hayalleri, Korunma Duygusunu Pekiştirir

 

Bu kadar bilgiden sonra, kız çocukları için özel olarak seçtiğimiz birbirinden şık, bol pembeli odalara bir göz atın isterseniz.

 

 
 
loading...
loading...