Çocuklu Aileler İçin 12 Fonksiyonel Banyo Organizasyonu

 

 

 Eğer küçük bir banyonuz ve kalabalık bir aileniz varsa, bu fikirler çok işinize yarayabilir! 

 

Küçük çocukların olduğu bir evde düzenli banyodan söz etmek neredeyse imkansızdır. Anneler özellikle bol eğlenceli banyo sonrası banyoda kendilerini bekleyen manzaraya alışkınlardır: etrafa dağılmış oyuncaklar, kirli havlular, şampuanlar, köpükler… İşte bir köşeye yığılan kirli-temiz havluları, şampuanları, bakım ürünlerini, ufaklığın banyo oyuncaklarını fonksiyonel organize etmenin birkaç pratik yöntemi. İlham almakta özgürsünüz!

 

1) Katmanlı Tavana Asılı Sepet

 

Katmanlı asılı sepet, banyoda   fazladan ihtiyaçlarınızı saklamanın kolay yollarından biridir. Küçük odalar ve banyolarda katmanlı sepet oldukça kullanılışlıdır. Eğer birden fazla çocuğunuz varsa, kişisel eşyalarını organize etmenin en pratik yöntemidir katmanlı asılı sepet.

 

  

2) Açık Raf

 

Eğer banyonuzda daha büyük ise, geniş açık rafları deneyebilirsiniz. Kolay erişelebilir olması, odadaki bir sürü eşyayı depolamaya imkan sağlaması açısından son derece fonksiyonel. Üstelik modern bir görünümde.

 

 

3) Ayrı Lavabolar

 

Ana banyo içinde, çocuğunuz için de bir lavabo ilave edebilirsiniz. Böylelikle ufaklığın kendisini daha bağımsız hissetmesini sağlayabilirisiniz. Üstelik birden fazla çocuğunuz varsa ayrı lavabolar harika bir kolaylık olacaktır.

 

 

 

4) Ayrı Havlu Kancaları Takın


Her çocuk için, ayrı havlu kancası bulundurmak da minikler arasında çıkacak havlu savaşlarını önleyen bir yöntemdir. Üstelik oldukça hijyenik bir yöntemdir.

 

 

5) Banyo Oyuncak Kutusu

 

Çocuğunuzun banyoda kullandıkları oyuncaakları için banyo kutusu oluşturun. Bu hem siz, hem de çocuğunuz için müthiş kolaylık sağlar.

    

6) Basamaklı Banyo Taburesi

 

Pratik bir banyo taburesi küçük çocukların lavaboyu  rahatlıkla kullanmalarına olanak sağlar.

 

  

7) Cepli Dolap Organizatörü

 

Cepli dolap organizatörü, banyoda ihtiyacınız olacak eşyalara rahatlıkla ulaşmasınızı sağlar. Cepli organizatörler, küçük bir alanda, ektra depalama alanı oluşturmanın mükemmel bir yoludur!

 

 

8) Ektra Raf Yerleştirin

 

Banyo küvetinin yanına ektra bir raf yerleştirmek, şampuan. ücut kremlerin, sabunlar vb. eşyaları aradığınızda bulmak ve düzenli görünmesini sağlamanın en pratik yöntemlerinden biridir.

 

 

9) Açık Raf Üniteleri

 

Banyonuzun her santimini akıllıca kullanmak mümkün. Açık raflar, bu anlamda fonksiyonel imkanlar sunuyor. Açık raflarla ister banyonuzda ister evinizin herhangi bir alanında depolama alanı yaratmak için çok ama çok işinize yarar!

 

10) Lavaboya Ektra Batarya İlave Edin

 

Eğer geniş bir banyo lavabonuz var ise ektra batarya eklemek için hiçbir bahaneniz olamaz. Paylaşım alanını genişletmek çocuklarınızı sevindirecektir.

 

11) Etiketler Yapın

 

Bu fikir her banyoda kullanılabilir. Özellikle çocuklar için son derece yararlıdır. Banyo lavabonuzu ve dolaplarınızı düzenlerken işinizi kolaylaştırır.

 

 

 12) Açık Sepetler ve Açık Raflar

 

Açık raflar ve sepetler küçük banyoları düzenli ve şık göstermenin şık ve pratik bir yoludur.

 

 

 

 

 
 
loading...
loading...