Banyo Tasarımında En İyi 4 Trend

Banyolar günlük işlevselliğinin yanı sıra, yaşamın gürültüsünden geçici bir süreliğine uzaklaştığımız evlerimizin sığınak köşelerindendir.


Değişen ihtiyaçlarınıza uygun olarak banyolarınızı da yeniden tasarlanmanız gerekebilir. 

 

İşte, banyonuzdaki değişime nereden başlayacağınıza karar vermenize yardımcı olacak, en yeni banyo tasarımları...

 


Banyolarda Vintage Rüzgarları

 

Geçen yüzyılın izleri günümüz banyo tasarımlarına yansıdığında...

 

Evinizin banyosunda 1920'lerin havasını yaratmak aslında hiç zor değil. Dönemin zamansız banyo tasarımı sizlere o yılların moda duygusunu en güzel şekilde hissettirecektir.

 

Vintage modası kıyafetten ev tekstiline derken şimdi de kendini banyo tasarımında var ediyor. Banyonuzdaki eski parçaları, 60’lı yıllara ait banyo malzemeleri ve  aksesuarlarıyla bütünleştirebilirsiniz.

 


Modern banyo tasarımcıları doğru duş seçmenin banyo tasarımında önemli olduğuna dikkat çekiyor. Şık diye sıkışık bir duş kabini seçmek yerine fonksiyonel duş kabini arasında doğru bir seçim yapmak gibi...

 

 


İç camlar günümüzde banyolarda görsel süreklilik duygusu yaratmak amacıyla sıkça kullanılıyor. Banyo alanında ayrı bir iç bölme yaratmak için, göz hizasına gelecek şekilde bir cam duvar kullanabilirsiniz.

 


Bir duvar yüzeyinin tamamını kaplayan büyük bir aynayı banyonuzda kullanabilirsiniz. Böylelikle banyonuzda, duş sonrası spa merkezi havası yaratabilirsiniz.