İlham Veren Teras ve Bahçe Dekorasyonları

İyi bir peyzaj projesi kuşkusuz teknik bilgi birimi ve uzmanlık gerektirir. Eğer düz bir balkonu veya terası yaşanabilir, yemyeşil bir bahçeye dönüştürmek istiyorsanız iyi bir peyzaj uzmanına ihtiyacınız olabilir.  Yaz mevsiminin yaklaştığı şu günlerde evinizin terasını veya balkonunu küçük bir bahçeye dönüştürmek isterseniz Londralı tasarımcı ve mimar MyLandscapes’in muhteşem güzellikteki tasarımlarına göz atın.


Evinizde doğayla baş başa kalmanıza fırsat veren tasarımlar, yoğun iş temposunun ardından dinlenmek için son derece ideal mekanlar.

 


Teras, balkon ya da arka bahçenizde rahatlatıcı ve doğayla başbaşa kalmanızı sağlayacak mekanlar yaratmanız aslında zor değil. Yeşil bir çevreyle donatılan terasınız, hem sakinleştirici hem de ailenizle veya arkadaşlarınızla takılacağınız harika bir mekan olabilir.

 


Akşam saatlerinde kahvenizi yudumlayacağınız, hem ev içinde hem dışında, yeşillikler içinde bir terasa sahip olmak istemez miydiniz?

 


Sıcak yaz geceleri eğlenceye ve dinlenmeye ihtiyacınız olduğunda kullanabileceğiniz yemyeşil teras veya balkonlar kuşkusuz  rahat bir nefes almanızı sağlayacaktır.

 


Peyzaj uzmanları, bahçenizi tasarlarken su geçirmez özelliklere sahip  malzeme kullanacaklarından yağmur, kar gibi hava koşullarında da terasınız zarar görmeden güzelliğini koruyacaktır.

 


Evinizde peyzaj bahçe alanı tasarlarken, çeşitli unsurların nasıl yerleştirileceğine karar verdikten sonra, dikkate almanız gereken diğer önemli bir nokta da aydınlatmalardır.

 

 

Akşamın geç saatlerinde bahçeyi aydınlatmaya yeterli olacak oranda aydınlatma seçimi yapmaya dikkat etmeniz gerekiyor.

 

 

Aydınlatma yumuşak ve ince olmalı; çok parlak veya sert olmamalı. Bahçenin havasını bozacak derece çarpıcı olmamasına dikkat edin.

 


Yapaj peyzaj tasarımında, tasarımcı tüm bahçe içinde bir odak noktası seçer. Bu bir şelale ya da teras bahçeye yerleştirilen bir heykel olabilir.

 

 

Böyle bir unsurun amacı o güzel yemyeşil ortamda, daha da fazla dinlendirici bir etki yaratmaktır. Tabi seçimleriniz bütçenize bağlı olarak değişiklik ve çeşitlilik gösterebilir. 

 

 

Çeşme, heykel, süs eşyaları veya yürüyüş alanları gibi unsurlar da yapay peyzaj alanınıza ekleyebilirsiniz.

 

 

 


 

Eğer bahçenizde yeterli açık alan varsa, yazın akşam yemeği partilerine yeni bahçeniz rahatlıkla ev sahipliği yapabilir, bizden söylemesi.