SSM Yaz Okulu'nda Temmuz Ayında Neler Var?

 

SSM Yaz Okulu, çocuklara öğretici ve eğlenceli bir yaz yaşatmayı amaçlıyor.  7 Temmuz - 19 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen atölyelerde çocuklar  resim, fotoğraf, spor, kamp ve nefes teknikleri temalı çalışmalara katılarak  sanat ve doğayla iç içe bir yaz geçirecekler.

 

1) Hareket Et ve Yarat   (14-18 Temmuz, 4-8 Ağustos)


Kış aylarında az hareket eden çocuklar, bu yaz temel hareket becerilerini, İstanbul Boğazı'nın eşsiz manzarası karşısında ve SSM’nin bir botanik bahçesi kadar zengin bitki örtüsünde kazanacak. Hareket ve sanat ilişkisini kuracakları eğlenceli deneyime Fitness Koçu ve Yazar Orhan Tezişçi rehberlik edecek.


2) Müzede Kamp  (14-18 Temmuz, 11-15 Ağustos)


Atölye kapsamında SSM’nin bahçesinde çadır kuracak çocuklar, kampa ait ritüelleri gerçekleştirecek ve takım oyunlarıyla farklı bir deneyimin içinde aktif rol alacak.

 

3) Işıkla Oyun   (21-25 Temmuz, 18-22 Ağustos)


Bu yaz SSM’de çocuklar, çimeni, ağacı, gökyüzünü ya da bahçedeki eserleri çizim ve fotoğraf yoluyla değiştirebilecekleri, sıra dışı bir atölye çalışmasına katılacak. Çizim ve dijital fotoğraf aracılığıyla üretim yapacak çocuklar, ışıkla portre yaratacakları Photogram tekniğiyle de tanışacak. Picasso'nun vazgeçilmezlerinden biri olan "ışıkla boyama" yöntemiyle fotoğraf üretecek öğrenciler, tüm bunları açacakları sergide aileleriyle paylaşacak. Atölyede çocuklara, Sanat Eğitimcisi Elvan Ekren ve Medya Art Sanatçısı Volkan Kızıltunç yol gösterecek.

 


4) Doğaya Dönüş (21-25 Temmuz, 18-22 Ağustos)

 

SSM bu yaz; ağacı tanımak, çiçekle arının  ilişkisini takip etmek, tohuma yakından bakmak ve bir doğa gözlemcisi olmak isteyen çocukları ağırlayacak. Atölye çalışmasında onlara, bahçedeki bülbül, papağan, havuzdaki balık, kaplumbağa ve oradan geçmekte olan kedi arkadaşlık edecek. 
 
5) Resim Okulu  (4-8 Ağustos)

 

Resim yapmayı seven, resme ilgi duyan tüm çocuklar için, SSM'de resim okulu açılacak. Yaz Okulun’un ilk etkinliği olan Resim Okulu, çocukları desenle tanıştıracak, renk tonlarını keşfetmelerini sağlayarak ışık ve gölge çizmeyi öğretecek. Manzara ve ölü doğa denemeleri yapacak çocuklar, atölyelerin son günü kendi karma sergilerini açacak. Resim sanatının keşfinde, çocuklara Ressam Nihal Türk eşlik edecek.  


6) Nefes Al ve Yarat  (11-15 Ağustos)

 

Çocuklar, SSM’nin bahçesinde, çıplak ayakla toprağa basarak, manolyaların ve ıhlamurların altında uzanıp derin derin nefes alarak, eşsiz bir deneyim yaşayacak. Doğru nefesle pozitif düşünceler geliştirecek, olumlu enerjilerini harekete geçirecek çocuklar, yaratıcılığın kendiliğinden akışına ve dışavurumuna şahit olacak. Nefeslerinin ritmine eşlik ederek, hiç yapmadıkları türden resimler, hiç hayal etmedikleri tasarımlar yapacak. Bu deneyimde çocuklara Nefes Koçu ve Yaratıcı Yazma Eğitimcisi Nilay Yılmaz eşlik edecek.
 
DÖNEMLER 11:00-13:00 14:00-16:00


14-18 TEMMUZ HAREKET ET VE YARAT MÜZEDE KAMP
21-25 TEMMUZ IŞIKLA OYUN DOĞAYA DÖNÜŞ
4-8 AĞUSTOS RESİM OKULU HAREKET AL VE YARAT
11-15 AĞUSTOS NEFES AL VE YARAT MÜZEDE KAMP
18-22 AĞUSTOS IŞIKLA OYUN DOĞAYA DÖNÜŞ
Yaz Okulu Atölyeleri 7-11 yaş arası çocuklar içindir.


Bilgi için  0216 550 97 62 no'lu telefonu arayınız.


Atölyelere katılım haftalık 250 TL’dir.