"Para Atölyesi" Çocukları Bekliyor!

 

 

İş Bankası Müzesi'nde çocuklar, binlerce yıl öncesine uzanan bir yolculuğa çıkıyor ve paranın değiş tokuşla başlayan değişimini öğreniyorlar. Müzenin tarihi odalarında, eğitmenler eşliğinde gezerek İş Bankası’nın kuruluş öyküsünü dinliyor, bankanın cumhuriyet tarihinden başlayarak günümüze kadar yaptıklarının önemini anlıyorlar. Para ile ilgili oyunların, aktivitelerin yapılacağı atölyenin sonunda kendi hatıra paralarını hazırlayıp, unutulmayacak bir müze anısı yaratıyorlar.

 

Türkiye İş Bankası Müzesi'nde Çocuklar İçin Yaz Atölyeleri

 

Atölye Günleri  


Salı ve Perşembe


Saatler:


10.00-11.40
12.00-13.40
14.00-15.40

 

Yaş Grubu       2 - 3. Sınıflar


Sikkelerin Anlattıkları atölye çalışmasıyla çocuklar, eski medeniyetlerin tarihsel ve kültürel geçmişini altın ve gümüş sikkelerin üzerinden okuyorlar. Bir sikke uzmanı olup, gördüklerini anlatacakları atölyenin sonunda kendileri için altın, gümüş veya bakır sikke tasarlıyorlar.

 

Yaş Grubu       4 - 5. Sınıflar


Basit ekonomi kavramlarıyla tanışacakları Benim Gizli Defterim çalışmasında çocuklar,kendi hesaplarını yapacakları eğlenceli ve yaratıcı sayfalar tasarlıyorlar.  

 

Yaş Grubu       6 -7. Sınıflar


Bir Ekonomistin Hesap Defteri ile çocuklar, özel olarak tasarladıkları defterle bir ekonomist gibi kendi bütçelerini yönetiyor ve hedeflerini planlıyorlar.

 

Rezervasyon zorunludur.

 

Rezervasyon için öğretmen adı, soyadı, cep telefonu numarası, okul adı, sınıf bilgisi, katılımcı sayısı ve atölyeye katılmak istenilen tarih ve saati yazıp muze@isbank.com.tr adresine göndermeniz gereklidir.

 

Atölyelerle ilgili detaylı bilgi için: 0212 511 18 04