Oyuncak Müzesi'nde Bu Hafta Sonunda Neler Var?

 

Çocukların sevimli dünyası İstanbul Oyuncak Merkezi'nde bu hafta hangi etkinlikler olduğunu merak ediyor musunuz? İşte, İstanbul Oyuncak Müzesi'nin hafta sonuna özel etkinlik programı.


1) Faber-Castell ile Yetenekli Eller Atölye Çalışması


Alice Harikalar Diyarında Resim Çalışması: Ormanda yürürken bir tavşan yuvasından geçerek kendini farklı bir dünyada bulan Alice'in macerasını rengârenk resmetmeye ne dersiniz?


Tarih: 18 Ekim Cumartesi
Eğitmen: Belgin Füruzan Kırıcı
Saat: 11:00
Yaş grubu: 4-8 Yaş


Faber -Castell'in katkıları ile gerçekleşen atölyelere katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Etkinlikler, müze ziyaretçilerine ücretsizdir. Müze giriş ücreti indirimli 7 TL, tam 10 TL'dir.

 
2) "Bremen Mızıkacıları" Müzikli Çocuk Oyunu


Beyaz konağın Aşçıbaşısı Memo,  yemek  kitabı ile  masal kitabını karıştırınca olanlar olur.  Kahramanlarımız, yani meşhur Bremen Mızıkacıları; eşek, köpek ,kedi ve horoz kendilerini bir anda  konağın mutfağında bulur ve komik olaylar birbirini izler.. Mehmet Erbil'in yazdığı ve oynadığı bu eğlenceli çocuk tiyatrosuna sizler de davetlisiniz.


Koltuk sayısı sınırlı olduğundan rezervasyon yapılması zorunludur.


Tarih: 18 Ekim Cumartesi
Yazan-Yöneten - Kukla Tasarım : Mehmet Erbil
Müzik: Görkem Koyuncu - Melih Serhat Soyyiğit
Saat:13:30
Yaş grubu: 3 yaş ve üzeri
Etkinlik Ücreti: 25 TL ( Müze giriş ücreti dahildir).


3) Oyuncağımla  Öğreniyorum - Benim Oyuncak Bebeğim


Müzenin giriş katında sergilenen bez bebeklerden esinleniyoruz ve hayal gücünün bezlerle buluştuğu bu çalışmada kendi Anadolu bebeklerimizi yapıyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek etkinliğe katılım için müzeyi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.


Tarih: 19 Ekim Pazar
Eğitmen : Banu Kurt
Saat: 11:00
Yaş Grubu:    5-8 yaş (aile ile)
                         8 yaş ve üzeri tek başına katılabilir.


Etkinlik Ücreti :  45 TL'dir.( Müze giriş ücreti dâhildir.)


4) 17. Uluslararası Kukla Festivali kapsamında "ibiş ve Arkadaşları'nın Maceraları" Kukla Tiyatrosu


Geleneksel kukla tiyatrosu İbiş, yeni macerası ile İstanbul Oyuncak Müzesi'nde seyircileriyle buluşuyor.


İşsiz kalan kahramanımız İbiş kendine otelde bir iş bulur ve yeni işinde onu bir sürü komik olay bekler. İpli kuklaların gösterisi ile son bulacak bu eğlenceli maceraya hazır mısınız?


Katılım için müzeyi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Tarih: 19 Ekim Pazar
Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri
Saat: 14:00
İndirimli Bilet:15 TL


Tam Bilet:   20 TL'dir. Müze gezisi için giriş ücretleri  indirimli 7 TL, tam 10 TL'dir.

 
5) Tahta Oyuncak Boyama Atölyesi


İki boyutlu hayvan figürlerinden üç boyutlu oyuncaklara kadar birçok farklı şekilden oluşan tahta oyuncaklar çocuklar ve büyüklerden büyük ilgi görüyor. Çocuklar kendi oyuncaklarını yaparken hem yaratıcılıklarını geliştiriyor, hem de çok eğleniyorlar. Gözetmenimiz tarafından yapılacak olan atölye çalışmasına grup olarak katılmadan önce randevu almanız gerekmektedir.


Tahta Oyuncak Boyama, atölye alanında farklı bir etkinlik olmadığı sürece Cumartesi ve Pazar günleri açık olacaktır. Etkinliğimizin saatlerini öğrenmek için İstanbul Oyuncak Müzesi'ni telefon ile arayarak bilgi alabilirsiniz.