Hafta Sonuna Özel Çocuk Oyunları Programı

 

 

 

İstanbul Şehir Tiyatroları'nın bu hafta sonuna özel çocuk oyunlarını kaçırmayın.  İşte birbirinden eğlenceli ve eğitici çocuk oyunlarının detayları... 

 

Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde İzlenebilecek Çocuk Oyunu "Yaşasın Barış"

 

Oyunun Programı: 

 

Tarih: 13 Kasım 2016, Saat: 12:00 ve Saat: 15:00

  

YAŞASIN BARIŞ (5+)

 

Yazan : HASAN ERKEK

Yöneten : NİHAT ALPTEKİ

Süre : 50 DAKİKA / 2 PERDE

Oyun Yaş Grubu : 5+

 

OYUNCULAR: CAFER ALPSOLAY, ÇAĞLAR OZAN AKSU, EMRAH CAN YAYLI, ERCAN DEMİRHAN, PELİN ABAY, UĞUR DİLBAZ, VOLKAN ÖZTÜRK, YAĞMUR DAMCIOĞLU NAMAK

 

KONUSU:  Birbirleriyle ürettiklerini paylaşarak dostça yaşayan koyun ülkesi ve buğday ülkesi sadece kendini düşünen bencil vezirin hain planlarıyla savaşa başlarlar. Buğday ülkesinin her şeyin farkında olan prensesi kendini feda ederek "düşman ülkeye" gizlice girer. Mızıkasının umutlu ezgileriyle vezirin planlarını ortaya çıkarır ve herkesin ısrarla istediği barışı getirir.

 

 

Kağıthane Sadabad Sahnesi'nde Bu Hafta Sonu İzlenebilecek Çocuk Oyunu "Bisküvi Adam"

 

Oyunun Programı: 

 

Tarih: 13 Kasım 2016, Saat: 12:00 ve Saat: 15:00

 

BİSKÜVİ ADAM (5+ Yaş)

 

Yazan : DAVID WOOD

Çeviren : ESİN EDEN

Yöneten : NİHAT ALPTEKİ

Süre : 50 DAKİKA / 2 PERDE

Oyun Yaşgurubu : 5+

 

OYUNCULAR: ADA ALİZE ERTEM, DAMLA CANGÜL, ESEN KOÇER, GÜLSÜN ODABAŞ, MÜSLÜM TAMER, NAZİF UĞUR TAN

 

KONUSU: Büyük evin saati Guguk Bey'in ansızın kısılan sesi, ev sahipleri tarafından onu çöpe atılma tehlikesi ile karşı karşıya bırakmıştır. Ama mutfaktaki arkadaşları Tuz, Biber, sonradan aralarına katılacak olan Poşet Çay ve en çok da fırından yeni çıkmış Bisküvi Adam'ın yardımıyla bunun üstesinden hep birlikte geleceklerdir. Bisküvi Adam'ın Fare ile mücadelesi de Rutin hayatlarına yeni bir tempo getirir.

 

Oyunun Program:

Tarih: 13 Kasım 2016, Saat: 12:00 ve Saat: 15:00

 

Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nde "Üzgün Ağaçlar Ülkesi"

 

ÜZGÜN AĞAÇLAR ÜLKESİ

 

Yazan : GÖKÇE YAŞAR

Yöneten : YEŞİM KOÇAK - SELİN TÜRKMEN

Süre : 55 DAKİKA/TEK PERDE

 

Oyun Yaş Grubu : 5+

 

OYUNCULAR: BUĞRA CAN ILDIRIŞIK, CAN ALİBEYOĞLU, CAN TARAKÇI, EMRE KARAOĞLU, MELİSA DEMİRHAN, OKAN KARACA, ŞENAY BAĞ, TUNCAY HALICIOĞLU, ZEYNEP CEREN GEDİKALİ

 

KONUSU: Ağaçlar Ülkesi'nde tüm ağaçlar artık kocaman meyveler vermektedir. Kral da, yemeğe düşkün Kraliçe de bu işten pek memnundur. Ama Büyücü'nün daha büyük meyveler yetiştirmek için hazırladığı iksirler, aslında bütün ağaçları hasta etmekte, kurutmaktadır. Prenses, ne yapsa da Kral babasına bunu anlatmayı başaramaz. Günün birinde Kraliçe de Prenses de iksirli meyvelerden yiyerek uykuya dalar. Şimdi Kral çok sevdiği kızı ve Kraliçe'sini uyandıracak bir çare bulmak zorundadır.

 

Oyunun Programı:

 

Tarih: 13 Kasım 2016, Saat: 12:00 ve Saat: 15:00

 

 

Üsküdar Müsahipzade Celal Sahnesi'nde "Bir Gün Ayakkabının Teki"

  

Yazan : DERYA YILDIRIM

Yöneten : ÖZGÜR KAYMAK

Süre : 35 DAKİKA / TEK PERDE

 

Oyun Yaş Grubu : 3+

 

OYUNCULAR: DERYA ÇETİNEL, DERYA YILDIRIM

 

KONUSU: Rengarenk bir mutfak. Ama her yer çok dağınık. Oyuncu mutfağı toplamaktan sıkılıp gitmeye karar verir ama ayakkabısının tekini bir türlü bulamaz. O da ne, önce ayakkabısının diğer teki, sonra mutfaktaki her şey konuşmaya başlar. Kayıp ayakkabı, Kaptan Cook'u aramaya gitmiştir ve kim bilir başından ne maceralar geçmektedir.

 

Oyunun Programı:

Tarih: 13 Kasım 2016, Saat: 12:00 ve Saat: 15:00

 

Ümraniye Sahnesi'nde "Define Adası"

 

Yazan : R. L STEVENSON

Çeviren : CAN GÜRZAP

Yöneten : CEM KARAKAYA

Süre : 70 DAKİKA / 2 PERDE

 

Oyun Yaş Grubu: 7+

 

OYUNCULAR: ALP TUĞHAN TAŞ, ASRIN GURUR KUYUCAK, AYŞEM YAĞMUR ULUSOY, BARIŞ ÇAĞATAY ÇAKIROĞLU, CEMAL AHHAN ŞENER, ÇAĞATAY PALABIYIK, DERYA KEYKUBAT, DİRENÇ DEDEOĞLU, ERKAN AKKOYUNLU, GİZEM AKKUŞ, GÜLCE ÇAKIR, PELİN BUDAK, REYHAN KARASU, SEDA ÇAVDAR, SELİM CAN YALÇIN, ŞEYDA ARSLAN, ŞİRİN KILAVUZ, TANJU GİRİŞKEN

 

KONUSU: Oyunda, efsanevi korsan Kaptan Flint'in sakladığı define haritasını bulan Jim Hawkins ve o haritayı ele geçirmek için onun peşine düşen Uzun John Silver ve Kaptan Flint'in eski tayfalarının hikayesi anlatılıyor.

 

Oyunun Programı: 

 

Tarih: 13 Kasım 2016, Saat: 12:00 ve Saat: 15:00

 

Gaziosmanpaşa Sahnesi'nde "Harikalar Mutfağı"

 

Yazan : HALUK IŞIK-EGE IŞIK

Yöneten : ARDA AYDIN

Süre : 60 DAKIKA

 

Oyun Yaş Grubu: 5+

 

OYUNCULAR: BERFU AYDOĞAN, ERTAN KILIÇ, GÖZDE İPEK KÖSE, NİLAY BAĞ, ÖZGÜR DERELİ

 

KONUSU: Papatya Sokağı'nda çalışan iki aşçı olan Gümüşkepçe ve Kırıkçatal'ın yemek pişirme macerası anlatılıyor. Oyunun önemli kahramanları, kedi Yorgunpençe ve fare Kazmadiş'tir. Bayan Gülücüğün okulundaki çocuklara yemek hazırlaması için gelmesi ve mutfağından malzemeleri çalınan Gümüşkepçe'nin, ustalığın bir işi yaparken gösterilen özen, sevgi ve dikkatle olabileceğini göstermeye çalıştığı oyun eğlenceli bir öyküyle seyirciye aktarılıyor.

 

Oyunun Programı: 

 

Tarih: 13 Kasım 2016, Saat: 12:00 ve Saat: 15:00

 

Çocuk Oyunları Bilet Fiyatı: 4 TL