20 Nisan'da Life Park Mini Şenlik Aileleri Bekliyor

 

Sarıyer, Bahçeköy’de yer alan Life Park bu sene de sezona Mini Şenlik ile merhaba diyor. İstanbul’un eğlenceli ve eğitici şenliği ‘’Life Park Mini Şenlik’’e tüm çocukları ve ailelerini davet ediyor.

 

Çocuğunuzla Birlikte Eğlence Dolu Bir Gün

 

Bu sene ikincisi düzenlenecek olan Mini Şenlik’te oyun alanları, animasyonlar, jonglörler, tahta bacaklar, şişme oyuncaklar, mini yemek tezgahları ve atölyeler gibi pek çok farklı aktivite çocukların eğlenerek öğrenmesi amaçlanılarak tasarlandı.

 

Etkinlik Kapsamında Neler Var?


20 Nisan Pazar günü sabah saat 11:00’de başlayacak şenlikte Pınar Çocuk Tiyatrosu’nun Alaaddin’in Sihirli Lambası oyunu, BP Çocuk Tiyatrosu’ndan ‘’Önüm, Arkam, Sağım, Solum Trafik’’ tiyatro oyunu, Beyza ile Pepper Frizbee Show, Gürcistan’dan Kukla Tiyatrosu ‘’Our Theatre’’ ve TRT Çocuk’un sevilen çizgi dizisi Pepee Gösterisi yer alacak. Şenlik akşam saat 18:00’a kadar devam edecek.

 

Sürprizler Çocukları Bekliyor

 

Baharın, bayramın ve temiz havanın tadını çıkarmak isteyenlerin kaçırmaması gereken Mini Şenlik’te daha pek çok süpriz çocukları bekliyor olacak.

 

Life Park Mini Şenlik Programı


Kapı Açılış - Saat 10.00
Ana Sahne Gösterileri - Saat 11:00 - 18:00
Pepee - Saat 15:00

 

 

Mini Şenlik 2014 Gösterileri Neler?


Pepee


Pepee’nin müzikli, danslı, oyunlu sahne gösterisidir. Pepee’nin söylediği şarkılara Pepee’nin ve etkinliğe katılan çocukların dansları eşlik eder. Konserin tamamı Pepee’nin ve çocukların ezbere bildiği şarkılardan ve Pepee’nin çocuklarla oynadığı interaktif oyunlardan oluşmaktadır. Pepee konseri iki perdeden oluşmaktadır.

 

Our Theatre Our Band Kukla Gösterisi


Our Theatre Gürcistan'ın 3 yaşındaki çiçeği burnunda kukla tiyatrosudur. Kumpanyanın adı "Bizim Tiyatro"dur ve bu isim oyuncuların her şeyi birlikte yaratmalarından gelmektedir. Mini Şenlik 2014 kapsamında sergileyecekleri gösterileri ‘’Our Band’’ (Bizim Orkestra) toplamda 3 müzisyenden oluşmaktadır. Piyanist - Kote, Davulcu - Miki ve Kontrabasçi - Beno. Orkestra Smooth Jazz çalarak keyifli müzikleri seyircisiyle paylaşmaktadır. Bu gösteriyi izlerken kendinizi kukla üçlüsünün jazz trio konserinde hissedeceksiniz.

 

Pınar Çocuk Tiyatrosu Alaaddin’in Sihirli Lambası Tiyatro Oyunu


Binbir Gece Masalları'nın büyülü dünyasına hoş geldiniz. Yüreği iyilikle dolu Alaaddin, güzeller güzeli Prenses Yasemin, kötü kalpli vezir ve sihirli lambanın cini... Hepsi Pınar Çocuk Tiyatrosu'nda yeni bir maceraya yelken açıyorlar.


Ülkenin kötü kalpli vezirinin aklında tek bir şey vardır. Efsanelerde anlatılan sihirli lambayı bulmak ve her şeye sahip olmak... Vezir, bir tesadüf eseri lambayı nasıl bulacağını öğrenir ancak bunu yapmak için kahramanımız Alaaddin'i kandırmak zorundadır. Alaaddin'in iyi niyetinden faydalanan vezir tam amacına ulaşacakken bir terslik olur ve lamba eline geçmez.


Bu arada güzel Prenses Yasemin ile tanışan Alaaddin vezirin planlarını öğrenmiştir. Kötü kalpli vezir, Yasemin ile zorla evlenmek ve prensesin babası Sultan'ı zehirleyip ülkeyi ele geçirmek istemektedir. Yüreği iyilikle dolu Alaadin'in ve Yasemin'in yapmak istediği tek bir şey vardır. Lambanın cininden ufak tefek yardımlar alarak kötü kalpli vezirin planlarını engellemek.

 

BP Çocuk Tiyatrosu
Önüm, Arkam, Sağım, Solum Trafik Tiyatro Oyunu


Oyuncu, yazar ve pedagog Aylin Çalap tarafından kaleme alınan Önüm, Arkam, Sağım, Solum Trafik adlı interaktif ve müzikli oyun; yaya kuralları, trafik işaretleri, emniyet kemerinin önemi, bisiklette kask kullanımı gibi trafikte doğru davranış biçimlerini eğlenceli bir şekilde çocuklara aktarmaktadır.


Bugüne kadar 1.5 milyon çocuğa trafik eğitimi veren oyun, yol güvenliği alanında hem çocukların, hem de ailelerin bilinç düzeyini arttırmayı hedeflemektedir. Eğlenceli ve eğitici bir deneyim yaşayan çocuklar için trafik kurallarını öğrenmek daha kolaylaşıyor ve unutulmuyor.

 

Beyza & Pepper Frisbee Show


2001 doğumlu Beyza ve Border Collie cinsi köpeği Pepper bir köpek sporu olan frisbee sporunu bir gösteriye çevirerek izleyenlere köpekle insan ilişkisinin nasıl spora yönlendirilebileceğini göstermektedirler. Ayrıca 1970’lerden bu yana dünyada hızla yayılan bu sporun Türkiye’de de yayılması için faaliyetlerine devam etmektedirler.

 

Biletlerini biletix'ten temin edebilirsiniz.


Etkinlik Ücreti: 20 TL


Life Park: 0212 285 13 13

 

Life Park İstanbul Bahçeköy'de ve Maslak'a sadece 10dk uzaklıktadır.

 

Mehmet Akif Ersoy Tabiat Parki olarak da resmi tabelalarda yer almaktadir.

 

Bahçeköy Sarıyer / İstanbul (Avrupa)20 Nisan 2014 Pazar Saat: 10.00-18.00