Küçük Vampir Serisi Çocukların Sevgilisi

 

 

1979 yılından beri çocukların sevgilisi olan Küçük Vampir, sekiz yaş ve üstü çocukların keyifle okuyacağı bir seri. Eğer "Çocuğum hiç kitap okumuyor, bir türlü ona kitap okumayı sevdiremedim." diye yakınıyorsanız işe bir de Küçük Vampir'le başlamanızı tavsiye ederiz. 

 

 Hep Kitap'tan çocuklar için yine şahene bir seri... 

 

1) Küçük Vampir Film Kitabı (8 yaş ve üstü) 

 

 

Küçük Vampir Serisi Çocukların Sevgilisi

 

Çocuğunuz bu seriyi elinden bırakamayacak!

 

Yazar: Angela Sommer-Bodenburg

Yayınevi : Hep Kitap 

 

Küçük Vampir Rüdiger, on üçüncü yaş gününü kutluyor hem de üç yüzüncü kez!

 

Doğum günü kutlaması için tüm vampirler akın akın Transilvanya’ya gelince vampir avcısı Kargaburun bu fırsatı kaçırmak istemez. Vampirleri ortadan kaldırmak için planlar yapan Kargaburun’un hesaba katmadığı biri vardır: Anton. Vampir öyküleri okumaya bayılan Anton tam da o günlerde ailesiyle civardaki bir şatoda tatilini geçirmeye gelir. İşte Rüdiger ile Anton’un işbirliği böyle başlar.

 

 

2) Küçük Vampir Taşınıyor (8 yaş ve üstü) 

 

 

 

 Küçük Vampir Serisi Çocukların Sevgilisi

 

 

Yazar: Angela Sommer-Bodenburg

 

Küçük Vampir dizisi 20 dile çevrildi, 12 milyon adet sattı. Anton'un çok tuhaf bir arkadaşı var. En azından annesiyle babası öyle düşünüyor. Bir de bu arkadaşın gerçekte kim olduğunu bilseler... Küçük bir vampir! Rüdiger son derece cana yakın bir vampir. Anton'u hiç ürkütmüyor, daha doğrusu çok az ürkütüyor... Yine de bir vampirle arkadaşlık kurmak sorun olabilir; hele o vampir 'mezar yasağı' alıp da taşınmak zorunda kalırsa... Üstelik kendine yer olarak Anton'ların kilerini seçerse...

 

 

3) Küçük Vampir (8 yaş ve üstü) 

 

Yazar: Angela Sommer-Bodenburg

Yayınevi : Hep Kitap 

 

 

Küçük Vampir Serisi Çocukların Sevgilisi

 

Anton korku öyküleri okumaya çok meraklıdır, hele vampir öykülerine bayılır. O uzun, sipsivri dişleriyle korkunç görünen vampirlerin maceralarını okudukça tüyleri diken diken olur...

 

Ama günün birinde penceresinden içeri giren küçük bir vampirin hiç de öyle korkunç bir hali yoktur. Rüdiger'dir bu sevimli vampirin adı. Kitap okunmasını, Kızma Vampir oynamasını çok sever... Anton ve Rüdiger kısa zamanda dost olurlar. Bir de Rüdiger'in her zaman aç olan Dorothee teyzesi olmasa... Ve Anton'un annesiyle babası bu kadar meraklı olmasalar... Anton onlara yeni arkadaşının lime lime olmuş siyah pelerinini neden hiç sırtından çıkarmadığını nasıl anlatsın ki?