"Küçük Kahramanların Büyük Maceraları"

Çocuk edabiyatının usta kalemi Eğitimci-Yazar Erdal Çakıcıoğlu'nun yeni çocuk eseri "Küçük Kahramanların Büyük Maceraları" yayınlandı. Masallar sayesinde hayal güçleri güçlenen çocuğunuzu bu kitaptan mahrum etmeyin...

 

Kitabın Tanıtım Bülteninden:

 

"Masallar çocuklarımızı hayata hazırlayan ilk adımdır. Masallar sayesinde çocuklarımız fark etmeden evrensel değerleri, sevgiyi, saygıyı, mutluluğu, hüznü kısacası "hayatı" öğrenmeye başlıyorlar. Yine masallar sayesinde hayal güçleri gelişiyor, düşünme yetenekleri artıyor ve kelime hazineleri genişliyor.

 

Bu bilgiler ışığında hazırlanan eserlerimizle çocuklarımız eğlenmenin ve öğrenmenin yanı sıra güzel karakter özellikleri de kazanacaklardır. Gerek özgün gerek derleme masallarımızda ana temamız 'sevgi' oldu.

 

Bununla birlikte, MEB'in tüm eğitim kurumlarında uygulamaya başlattığı "Değerler Eğitimi" programının konuları da özenle işlenmiştir. Uzun bir çalışma sonucu sizlere sunulan bu eserlerdeki değerlendirme soruları da çocuklarımızın okuduklarını pekiştirmelerine yardımcı olacaktır. Pedagojik kriterler gözetilerek özgün resimler eşliğinde hazırlanan kitaplarımızı okurken çocuklarımız hem eğlenecek hem öğrenecekler."

 

 

İçindekiler:

 

Bu Nasıl Şaka - Can Dostum - Fırfırlı Balık - Güzel Evim - Her Mevsim Güzeldir - Herkes Kendi Yolunda - İyi Komşu- İyi Okuyucu - Küskün Mavi - Servis Aracı - Değerlendirme Soruları.

 

 

Yaş Grubu: 7 +

 

Sayfa Sayısı: 160

 

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe


Yayınevi: Akvaryum Yayınları