Edu Kids Eğitici Oyun Kartları'ndan Yeni Oyun: Hikayeli Yapboz

Edukids ‘Hikâyeli Yapboz’ eğitici oyun seti diğer yapbozlardan farklı olarak, bir hikâye kitabı ile geliyor. Oyun,  dört farklı hikâye ve her hikâyeye ait altı karttan (toplam 24 kart) oluşuyor.

 

Bu oyunda birbiriyle ilişkili yapboz kartlarını eşleştirip hikâyeleri oluşturacaksınız. Bu oyunu hem çocuğunuzla başbaşa oynayabilirsiniz hem de çocuğunuz arkadaşları ile oynayabilir.

 

Aklınızda Bulunsun; Çocuklar İçin En Etkili ve Eğlenceli Öğrenme Yolu Oyundur!

 

Bu kartlar okul öncesi yaş grubuna giren çocukların görsel hafıza, dikkat ve zihinsel gelişimine destek olmak amacıyla tasarlanmıştır. Dünyanın hemen her yerinde eğitici oyun kartları çocukların yaratıcılığını ve gelişimini desteklemek amacıyla en başta tercih edilen oyun ve oyuncaklardır.


Edukids Eğitici Oyun Kartlarının öne çıkan özelliklerini belirtmek gerekirse: Ürün tasarım ve üretim aşamalarının Türkiye’de gerçekleşmesi, kullanılan kağıt, boya v.b. malzemenin çocuk sağlığına zararlı olmadığı gibi çevre dostu olması, kartların kenarlarının herhangi bir kazaya ortam hazırlamaması için özellikle yuvarlak hatlı olması, kutu tasarımıyla hem eğlenceli hem de pratik olduğunu söyleyebiliriz.

 

Çocuklar bu oyun ile:


Hikâye ve kartlar arasında parça bütün ilişkisini kurarken mantıksal düşünme yeteneklerini arttırmış, zihinsel gelişimlerini de desteklemiş olacaklar.


Yapboz parçaları bir araya getirip hafızalarını çalıştırırken, ince kas gelişimlerini de sağlamış olacaklar.


Hikâyenin parçalarını çocuğunuz anlatırken, hayal güçlerini, konuşma becerilerini, şiirsel anlatım ve dil yeteneklerini geliştirmiş olacaklar.


 3 duyu organlarını (İŞİTME-GÖRME-DOKUNMA) aynı anda kullanırken, dikkat yeteneklerini  geliştirecek ve algılarını güçlendirecekler


Bu oyunu siz ve arkadaşları ile birlikte oynarken sosyal ve duygusal gelişimleri desteklenmiş olacaktır.


 Kartlar ile Oyun Önerileri


Oyunu birden fazla şekilde oynayabilirsiniz. Dilediğiniz hikâyenin kartlarını karışık halde çocuğun önüne serebilirsiniz. Siz hikâyeyi okurken o yapboz parçaları birleştirebilir.


•    Önce hikâyeleri keyifle dinleyen çocuk, hikâye sonrasında aklında kalan bilgileri kullanarak kartları eşleştirebilir.


•    Çocuk isterse tamamıyla kendi tecrübelerini ve mantığını kullanarak kartları eşleştirdikten sonra, o sonsuz hayal gücüyle kendi hikâyelerini oluşturabilir.


•    Hikâye ve eşleştirme oyunu bittikten sonra hikâyeler hakkında birlikte konuşabilirsiniz.


•    Kartların arka yüzünde bulunan renkleri çocuğun öğrenmesine yardımcı olabilirsiniz.


Hikâyeler:
1. Yağmur Doktora Gidiyor                                                                     
2. Maya ve Arkadaşları Okuma Saatinde
3. Bulut’la Ceylin Uçağa Biniyor
4. Cem Okula Gidiyor


Hikâye ve Tasarım: Defne Ongun Müminoğlu


İllustrasyon:  MuratTanhuYılmaz                                                                                                      
Hikâye Kitabı: 1 adet, 11x15 cm, 24 sayfa
Kartın ölçüsü: 7,5x12 cm, 24 adet kart,  kalınlık: 2 mm Kutu: Mıknatıslı   
BARKOD NO: 8 699958 490067 / PSF: 26,50TL