Kendiniz Gibi mi Olmalı Yoksa Rol mü Yapmalı?

Aşkı ararken en iyi yönlerinizi mi ortaya sürmelisiniz?  İlk buluşmanızda size tüm çocukluğunu ve geçmiş ilişkilerini anlatan ve aşkta ne kadar mutsuz ve şansız olduğundan yakınan birini ister misiniz? Yazar Özlem Sakin, "Reddedilmez Kadının Sırları" adlı kitabında bakın bu soruları nasıl yanıtlıyor.

 

En İyi Yönlerinizi Ortaya Koyun 

 

Doğru erkeği bulmak için, kişisel olarak kendi doğrularımızı ortaya koymamız gerektiğine inarınız. İşte bu noktada iki büyük problem ortaya çıkıyor: Aslında bir Channel parfümken, siz kendinizi taklit bir Channel parfümmüş gibi gösteriyor olabilirsiniz. Ya da kafanızda kurduğumuzu "doğru erkek" aslında sizin için hiç de ideal olmayabilir.

 

 

Aşkı ararken kendinizin en iyi yönlerinizi mi ortaya sürmelisiniz? Kesinlikle evet! İlk buluşmanızın ilk on dakikası içerisinde karşınızdaki erkeğe üç sene önce başınıza gelen korkunç bir şeyi anlatmaya başlarsanız inanın çok kısa sürede bunun hiç de iyi bir fikir olmadığının farkına varacaksınız.

 

Erkekler Genelde Kendilerini Üstün Hissetmekten Hoşlanırlar;Ona Bu Fırsatı Verin!


Eğer sürekli geçmişte başınıza gelen şeylerden veya şu andaki hayatınızda yolunda gitmeyen konulardan bahsederseniz sadece ve sadece birini kurtarıp kendini kahraman gibi hissetmek isteyen erkekleri etkileyebilirsiniz. Peki, ama gerçekten sizi kol kanat gerip hayatını sizi kurtarmaya adayacak bir de bunun üzerinden kendisini iyi hissedecek birine mi ihtiyacınız var? Bu gibi erkekler genelde bir ilişkide kendilerini üstün hissetmek isterler, eşit değil!


Diğer taraftan eğer kendinizi, hayatı günlük güneşlik ve hiçbir probleminiz yokmuş gibi sunarsanız bu da karşınızdaki kötü ve gereksiz hissettirebilir. Aşırı optimist tavırlar da bu açıdan tehlikelidir.

 

 

Zor Olan Dengeli Olmaktır


Esas zor olan dengeli hareket etmektir. Peki ama nasıl dengeli bir şekilde hayatınızın iyileri ve kötülerini eşit olarak ve karşınızdakini kaçırmayacak bir şekilde sunabileceksiniz? Bunun için öncelikle kendinize ilişkinin ilk başlarında karşınızdaki insanla ilgili neler bilmek istediğiniz sorun.

 

Kendinizi Prezante Ederken Nelere Dikkat Etmelisiniz?


İlk buluşmanızda size tüm çocukluğunu ve geçmiş ilişkilerini anlatan ve aşkta ne kadar mutsuz ve şansız olduğundan yakınan birini ister misiniz?


Kadınların kendilerini prezante ederken takıldıkları esas nokta, gerçek zevkleri ve ilgi alanlarını anlatmakla ilgili. Burada kadınlar iki yoldan birini seçiyor (aslında erkekler de): Ya kendimizi olmadığımız biri gibi, yani medyanın ve sözde popüler insanların zevklerini ve seçimlerini, ilgi alanlarını kendimizmiş gibi gösteriyoruz ya da hemen karşımızdaki kişinin zevk ve ilgi ilanları bizimde sevdiğimiz ve hoşlandığımız şeylermiş gibi davranmaya başlıyoruz. İşte bu iki durumda da aslında yalan söylüyoruz. Evet, gerçekten birer yalan.


Zevklerimiz, hobilerimiz, hoşuma gidenler ve ilgi alanlarımızın var oluşumuzun ve kişiliğimizin ayrılmaz bir parçasıdır. Kendinize bir iyilik yapın ve kendinizi ilk başta gösterin. Gerçek renklerinizi gördüğünde ve (ister üç ay, ister üç sene sonra) tüm Pazar günleriniz onun ailesiyle görüşerek harcamak istemediğinizi söylediğinizde tabi ki karşınızdaki erkeğin sinirlenmesi çok doğal, hatta kesinlikle böyle bir hakka sahip. Eğer bu tarihe kadar ona karşı zamanınızı nasıl geçirmekten hoşlandığınızla ilgili dürüst olmadıysanız, ondan da sizin aklınızdan geçenleri okumasını beklememelisiniz. Ve ayrıca erkekler, sizin neler yapmaktan hoşlanıp neler yapmaktan hoşlanmayacağınızı anlamazlar. Onlara söylemeniz gerek. Hatta onlara bunu altını çize çize gerekirse heceleye heceleye söylemeniz gerek.