İlişkilerde Kaybolan Tutku Geri Getirilebilir mi?

 

 

Kadın erkek ilişkilerinde partnerler birbirlerine yakın olabilmek için ellerinde doğalarından gelen bir silaha başvururlar. Buna ‘Baştan çıkarma’ denir. Peki bunun bir sanat olduğunu hiç düşündünüz mü? Erkekler ve kadınlar neden partnerlerini baştan çıkarma gereği duyarlar? Baştan çıkarma sanatının incelikleri nelerdir?

 

CİSED Genel Başkanı Psikoterapist Dr. Cem Keçe,  zamanla durağanlaşan ilişkilerini yeniden canlandırmak isteyen; aşktan, tutkudan uzaklaşan çiftlere bakın hangi önerilerde bulundu. 

 

Başkan Çıkarma Sanatını Bilen Aşkı Kazanıyor!

 

Yakınlık ve baştan çıkarma paranın iki yüzüne benzeer. Kişinin baştan çıkarmak istediği kişiye daha seksi ve cazibeli görünmek ister. Bu konuda neler yapabileceğini öğrenmek için kişi okur, araştırır, çaba harcar ve çoğunlukla da abartıya kaçan denemeler yapar. Oysa erkek ya da kadının doğallığında, kendine güveninde, cinsel kimliğiyle uyum içinde hareket etmesinde, partnerinden ne istediğini ve ona ne verebileceğini bilmesi baştan çıkarıcı etkisi en yüksek olan özelliktir. 

 

Güzeli sevme ve ondan ruhsal bir zevk alma duygusundan doğan ‘baştan çıkarma sanatı’, bir duygunun, tasarımın, güzelliğin dışavurumunda, anlatımında kullanılan yöntemlerin tümü ve bu yöntemlerle ortaya konulan üstün yaratıcılıktır. Bu nedenle ‘baştan çıkarma sanatı’, en genel anlamıyla yaratıcılığın ve hayal gücünün ifadesidir. İnsanın güzellik karşısında duyduğu heyecanı ve hayranlığı uyandırmak için kullandığı yaratıcılıktır. 

 

CİSED Genel Başkanı Psikoterapist Cem Keçe, istenç ve yargıları aşan güçlü bir coşku, ölçüsüz bir istek durumu olarak tarif ettiği tutkunun, insanın düşünce, davranış ve eylemlerine yansıyan, belirli bir sınır ve ölçü içinde kişiliğini geliştiren, olgunlaştıran, yücelten önemli bir ruhsal güç olduğuna vurgu yaptı. 

 

 

İlişkilerde Kaybolan Tutku Geri Getirilebilir mi?

 

Tutkuyu Geri Getirmenin  Yolu Baştan Çıkarma Sanatı!

 

Tutku partnere duygusal olarak odaklanmayı kolaylaştırır. Tutkulu ve arzulu erkek ile şehvetli ve gizemli kadın rollerinin dansıyla baş döndüren “kaçan-kovalayan oyununu oynamayı sağlar. Çünkü insanı aşk ve tutkulu sözler kadar gizemli ve merak uyandırıcı hareket ve davranışlar da tahrik eder.

 

Unutmayın Tutku Aşkı Alevlendirir!

 

Partnerinizi arzuladığınızı gösteren tutkulu hareketleriniz, onda psikolojik olarak şartlanma etkisi yaratacak ve onun da sizi arzulamasına ve size teslim olmasına neden olacaktır.

 

 

İlişkilerde Kaybolan Tutku Geri Getirilebilir mi?

 

Bir Erkek, Kadını Baştan Çıkarmak İçin Neler Yapmalı? 

 

Psikoterapist Cem Keçe, erkeğin partnerini mutlu etmesinin ve baştan çıkartmasının birçok yolu olduğunu belirterek, bunlardan en iyi 6 yol şu şekilde sıraladı:

 

1. Aşkla dokunmak,

  

2. İlgiyle dinlemek,

 

3. Birlikte kaliteli vakit geçirmek,

 

4.  Kadını biricik kılmak,

 

5. Romantizm sunmak,

 

6. Aşkla arzulamak…

 

Bu 6 yolu izleyen bir erkek, partnerini baştan çıkarabilir.

 

Bir Kadın, Erkeği Baştan Çıkarmak İçin Neler Yapmalı?

 

Kadının erkeği baştan çıkarmasının ve mutlu etmesinin yollarından en etkili 6 yol şöyledir:

 

1. Erkeğin yaptıklarını ve başarılarını fark edip takdir etmek,

 

2. Erkek tarafından mutlu edildiğini ona gülümseyerek göstermek,

 

3. Varlığına ve sunduklarına ihtiyaç duymak,

 

4. Erotizm sunmak,

 

5. Aşkla hizmet davranışlarında bulunmak,

 

6. Performansını överek erkekliğini onaylamak. 

 

Aşkı ve Tutkuyu Geri Getirmenin Yolu: BAL YAPMA METAFORU...

 

CİSED Genel Başkanı Psikoterapist Cem Keçe, aşkın, tutkunun ve yakınlığın sonsuz olasılıklarla dolu bir dünya olduğunu söyledi. Bu dünyada, kadınların aklını başından alan güçlü erkekler, yepyeni bir başlangıç yapmak isteyen genç ve güzel kadınlar, yakıcı bir aşk ve baş döndürücü bir erotizm içinde görmezden gelinen tehlikeli sırlar, bu olasılıklardan bazıları olduğunu nitelendiren Keçe, bu olasılıklarda kadının ve erkeklerin farklıklarının ve doğalarının da öne çıktığı tespitini yaptı. Keçe sözlerini şu şekilde sürdürdü:

 

Kadınlar Ne İster? Erkekler Ne Bekler?

 

“Yani kadınlar arzulanmaya, dokunmaya, okşamaya, tensel ve sözel uyarılara, romantik duygu durumuna ve güvenli ortama çok daha duyarlıdırlar. Erkeklerse göze hitap eden dürtülerle cinsel açıdan çok daha kolay uyarılırlar. Erkek başka kadınlara bakarak polen toplar, kadın başka erkeklerin bakışlarını üzerinde hissederek polen toplar ve daha sonra birlikte bal yaparlar. Mecazi olarak polen toplayıp bal yapılması gizemli olarak birçok boyutta ortaya çıkar.

 

Eril enerjisi olan erkekler kontrol etmeyi, genital sekse odaklanmayı, kadını fethetmeyi, performans göstermeyi, sonuç almayı, erotizmi ve arzulamayı severler. Gizemli, ne istediğini bilen, güzel dans eden, güzel kokan, bakımlı ve seksi konuşan kadınları çekici bulurlar. Dişi enerjisi olankadınlar ise teslimiyeti, genellenmiş tensel hazları, aşkı, romantizmi, hissetmeyi, sürece odaklanmayı ve arzulanmayı isterler. Liderlik yapan, özgüveni yerinde olan, otoriter, karşısındakini dinleyen ve anlayan, kararlı, pozitif, samimi ve sevecen erkekleri çekici bulurlar...”

 
 
loading...
loading...