Dikkat Çekici Olmak Elinizde

Seksi bir yürüyüş, davetkâr bakışlar, seksi bir ses: Bu silahlarla, dünyayı avucunuza alırsınız. Bir partide çok güzel iki kadın hayal edin. Biri bir köşede gazozunun üzerine kapanmış oturuyor olsun. Diğeri ise, dimdik ayakta duruyor, gülümsüyor ve parmağını zarifçe şarap kadehini kenarında gezdiriyor olsun.

 

Herkes hangi kadınla konuşmak isteyecektir? Bunu bilene ödül yok. Mutlu, rahat ve güvenli görünen kadınlar tabii. İyi haber şu ki, beden dilinin birkaç küçük sırrını bilirseniz, siz de çekiciliğinizi artırabilirsiniz.


Omuzlarınız düşük ve geride, karnınız içeride olacak şekilde ayağa kalkın.

 

Sizi başınızın üzerinden yukarıya çekerek belkemiğinizi doğrultan bir ip hayal edin. Biriyle konuşurken bütün ilginizi yöneltin ve sürekli ayak değiştirmekten, sürekli kıpırdanmaktan kaçının. Ayak parmaklarınızı o kişiye doğru çevirmişseniz, ne ala –bunun, birinden hoşlandığınızın en güçlü işaretlerinden biri olduğu söyleniyor.


Kalça çalkalayarak yürümeyi Marilyn Monroe mükemmelleştirmişti. Bu yürüyüş kadınsı kavislerinizi çok iyi ortaya çıkarır. Şunu yapın: Yürürken, alt karın bölgenizi bağlı bir ipin sizi ileriye doğru çektiğini hayal edin. Karın kaslarınız hafifçe sıkılı olsun ve bir ayağınızı diğerinin tam önene koyun ki kalçalarınız biraz sallanır gibi görünsün. Başınız dik, omuzlarınız geride ve göğsünüz yukarıda olsun. Bir de çok yavaş hareket etmeyi unutmayın. Topukluları da eklediniz mi, tamamdır.


Bakın, gülün, dinleyin. Erkekler (onları) dinlemeyi bilen kadınlara bayılırlar. Biriyle konuşurken asla o kişinin omzuna bakmayın. Göz temasını sürdürün, ama bir erkeği baştan çıkarmak niyetindeyseniz, bakışlarınızı utangaç bir şekilde kaçıracağınız zamanı da bilin. Bir güzellik kraliçesi gibi gülümseyin, ama gülümsediğinizde göz kenarlarınızın kırışmasına dikkat edin. Uzmanlara göre bu, gerçek bir gülüşün en önemli belirtisiymiş.