“Seni Seviyorum” Demenin Modası Geçmez

Kadınlar: "Seni Seviyorum", "Seni Anlıyorum"

 

Erkekler: "Teşekkür Ederim"

 

Kadınlar ve erkeklerin duymaktan asla bıkmayacağı sözcükler... Mevzu ilişkiler olunca bazen içinden çıkılmaz durumlar yaşamanız kaçınılmazdır. Her şeyin yolunda gittiğini düşünen erkek, bir zaman sonra eşinin tavırlarına anlam vermekte zorlanabilir. Peki ama sorun nerde?   

 

Kadınların Sevgiyi Belirten Sembollere, Sözlere Gereksinimi Vardır

 

Eşlerinin mutluluğu erkekleri keyiflendirirken, kadınlar genellikle bu ilginin açıkça sergilenmesini, dile gelmesini isterler. Kadının, sevildiğini kanıtlayan işaretlere, belirtilere ve sözlü güvencelere her zaman gereksinimi olduğu tüyosunu eşine değer veren erkeklerin asla göz ardı etmemesi gerektiğini söyleyen uzmanlar bakın erkeklere hangi önerilerde bulunuyor:

 

Genelde bir erkeğin işleri iyi gitmezse, kendi değerinden kuşkuya düşer. Aynı şekilde bir kadın da kocası tarafından ihmal edilince kendi değeri hakkında kuşkuya kapılır.

 

"Seni Seviyorum" Sözcüğünü Tekrarlamaktan Kaçınmayın

 

Bir kadının sevildiğinden emin olabilmesi için her gün çeşitli sözlü güvenceler duymaya gereksinimi vardır. Sevgiyi anlatmanın temelde bir tek yolu vardır  ve “seni seviyorum, seni seviyorum, seni seviyorum...” sözlerinin defalarca yinelenmesinde sakınca yoktur.

 


Erkekler Eşinize "Seni Seviyorum" Demekten Asla Vazgeçmeyin!

 

Bazen erkekler “seni seviyorum” demekten vazgeçerler. Çünkü yeni sözcükler bulmak isterler. Bir kadının aynı sözleri duymaktan sıkılacağını ya da bıkacağını düşünürler. Ama “seni seviyorum” demenin modası asla geçmez. Bu sözleri söylemek kadının sevgiyi “duyumsamasını” sağlar. Belki erkek onu seviyordur ama açıkça belirtmezse kadın bunu hissedemez. Erkeklerin bunu anlayabilmesi için duymaktan bıkmadıkları “teşekkür ederim” sözcükleriyle kıyaslamaları yerinde olur. Bir başkasına bir iyilik yaptığı zaman hiçbir erkek kendisine teşekkür edilmesini duymaktan bıkmaz.

 


Kadınlar ayrıca “Seni anlıyorum” sözünü duymaktan da hoşlanırlar. Ama bunu söylemek için erkeğin gerçekten kadını anlaması gerekir. Bir erkek içtenlikle “seni anlıyorum” dediği zaman kadın söylediklerini dinlediğinden emin olur. Buna karşılık erkeklerin kendilerine destek verildiğini hissetmek için duymak istediği sözler ise “mantıklı bir düşünce”dir.

 
 
loading...
loading...