Kadınların Eşlerini Aldatmasının 10 Nedeni

“Erkek aldatır ancak kadın aldatmaz.” Önyargısı çok uzun zaman önce yıkıldı. Son yıllardaki boşanma davalarına baktığımızda kocalarını aldatan kadınların sayısındaki artış, dikkat çekici istatistiksel veriler erkeklerin aldatma oranına yakın bir oranda, kadınların da “eşlerini” ya da “sevgililerini” aldattığını gösteriyor. Peki, bir kadın eşini ya da birlikte olduğu erkeği neden aldatır?  Mustafa Kılınç’ın “Kadınlar Ne ister Erkekler Ne Verir? kitabına göre, işte kadınların eşlerini aldatmasının en önemli 10 nedeni. 

 

Neden 1: Onu Aldattığınız İçin İntikam Almak


Aşağılandığını hisseden bir kadının öfkesi cehennemden beterdir derler. Çünkü onu aldattınız, sizden öç almak ve sizi kendi sihahınızla vurmak istiyor. Aldatmak onun intikam alma şekli, skoru eşitlemek için tek şansı. Hayır, yaptıklarınızı geri alma sizi affetmesini isteyebilirsiniz, bunun bir daha tekrarlanmayacağından emin olmasını sağlayın ve bu zor süreci atlatabilmek için çiftler terapisine gitmeyi önerin.

 

Neden 2: Kaçış Stratejisi


Sizden ayrılmak yerine sizi aldatır. Bu sayede bozulan ilişkiyle uğraşmak zorunda kalmaz, çünkü bu çok daha zordur. Küçük bir kaçamak kolay bir kaçış yoludur,  en azından o bunu böyle görür. İletişimin anahtar kelime olmasının bir diğer sebebi de budur. Sizinle her konuda konuşabileceğini hissettirin ona, ilişkide karşınıza çıkabilecek her türlü sorunu çözmeye çalışacak kadar onu sevdiğinizi söyleyin, gösterin ve hissettirin. Güveneceği bir liman bulursa sizden ayrılacağını da bilin. Çünkü kadınlar garanticidir.


Neden 3: Duygusal Olarak Kendinizi Geri Çekmeniz


Kadınlar duygusaldırlar. Sadece fiziksel desteğe değil, duygusal desteğe de ihtiyaç duyarlar. İlişkide bir kez kendiniz gere çektiğinizde, bunu her şeyin bittiğinin bir işareti olarak görürler. Bu yüzden kendilerince duygusal boşluğu doldurma ihtiyacı duyarlar. Bundan kaçınmak için, ilişkideki mevcudiyetinizi koruyun. Duygusal anlamda açlık bırakmayın.


Neden 4: Yatak Odasından Sıkılmak


Eğer engel olmazsanız seks monoton bir hale gelebilir, hep aynı pozisyon, aynı kurgu, aynı kişi. Yeni bir ilişki ona macera hissi verir ve adrenalinini yükseltir. Rutine bağlanmaktan kaçınmak için, tekrardan sakının. Hafta sonu onu bir yerlere götürün, onunla nitelikli zaman geçirin. Hiçbir sebep yokken onu öpün. Beklemeyen şey heyecan verir. Fazla sıkıldığından kadın da erkek gibi farklı cinsel paylaşımlar yaşamak isteyebilir.

 


Neden 5: Görmezden Gelindiğini, Yok Sayıldığını, Değerinin Bilinmediğini Hissetmek

 

Kadınlar ilişki içinde rolden role girer; hizmetçi, getir götür işlerine bakan kişi, market alışverişin yapan kişi, bebek bakıcısı vb. Bir kız arkadaş ya da eşten daha çok bir yardımcı gibi hissetmeye başladığında sizden uzaklaşacaktır. Bütün vaktinizi işte ya da futbolda harcamanız ona ilgiyi başka yerde aramak için iki kat fazla sebep sunacaktır. Hayır, işinizi bırakamazsınız, ama ona kendimden ödün vererek yaptığı her şey için teşekkür edebilir ve ev işlerinde üstünüze düşeni yapabilirsiniz. Her şeyde olduğu gibi dengeyi kurmak yani dengelemek önemlidir.


Neden 6: Yakınlık Hissiden Yoksun Olmak


Her şeyiniz var; eviniz, iki arabalık garajınız ve iki buçuk banyonuz, en azından dışarıdan öyle görünüyor. Ama içeriden bakınca, ilişkide bir şey eksik o da kadınların en çok istediği şey olan yakınlık. Kadınları bir ilişkiye bağlı tutan sadece seks değildir; dokunmak, öpüşmek, sarılmak ve iletişim kurmak. Kadınlar buna açtır, eğer evde bulamzsa duygusal boşluk yaşayacaktır. Yakınlığınızı artırmak için onunla kaliteli zaman geçirin, onu dinleyin, onunla derin iletişim kurun. Ona bütünlük ve yakınlık hissi verecek her şeyi yapın. Bu ikiniz için de en iyi olacaktır.


Neden 7: Geçmişteki Yanlışlar İçin İntikam Almak


Hayır, onu aldatmadınız, emin olabilirsiniz. Onun söylediğinin aksine yatırımda savurdunuz ya da büyük bir yalanınız ortaya çıktı, sonuçta güvenini kaybettiniz (ve muthemelen kalbini kırdınız) Yara  aldığını ve ihanete uğradığını hissediyor ve sizin onu incittiğiniz gibi sizi incitmek istiyor. Güvenini tekrar kazanmak için sadece üzgün olduğunuzu söylemeniz yeterli olmayacaktır; bunu ona göstermelisiniz. Hareketler sözcüklerden daha anlamlıdır. Güvenin oluşumu için gösterin, söyleyin ve ona hissettirin ki geçmişin çemberinden çıkıp şimdiye ve geleceğinize gelsin.


Neden  8: Özgüven


İletişim ve özgüveniniz yoksa yola yalnız çıkarsınız. Özgüven içsel bir kaynaktır, dıştan gelmez. Kadınlarda seks bazen hızlıca av olmayı kabul etmek anlamına gelebilir; kadınların kendini daha seksi, daha güzel hissetmesini ve daha çok sevildiğini düşünmesini sağlayan bir özgüven aşısı. Eğer eşinizin ya da kız arkadaşınızın özgüven sorunu varsa, bu mutlaka sizi aldatacağı anlamına gelmez ve tabii ki eğer aldatıra bu sizin suçunuz değildir. Ama onun sizden uzaklaşmasını engellemeye yardımcı olacak şekilde kendini yaşadığınız ilişkide güvende hissetmesini sağlamanın bazı yöntemleri vardır. Onu dinlerken dikkatli olun, ona sorular sorun ve iltifat etmekten sakınmayın. Eşinizin “özgüven kazanını” doldurun.


Neden 9: Serbest Bırakılmayı Bekleyen Seks Kaplanı


Tıpkı bazı erkeklerin kurtlarını dökmeye can atması gibi, bazı kadınların da içlerinde serbest bırakılmayı bekleyen bir seks kaplanı vardır ve tutsak kaplan kafesinden kaçarsa, sakıncalı olabilir. Bu davranış genelde hayatta gerçekleşen bir değişim soncu kendini gösterir, büyük oranda incelme, yeni bir iş, yeni bir arkadaş, orta yaş krizi vb. iletişim kanallarını açık tutun. Duygusal boşluk oluşturmayın, ilişkinizi sürekli olarak besleyin.

 

 


Neden 10: Yetersiz Seks


Bütün zamanınızı aylaklık ederek geçirdiğiniz o eski günleri hatırlıyor musunuz? Sonra sorumluluklar devreye girdi ve çocuklar. Siz farkına bile varmadan, uyku seksten daha önemli hale geldi. Ama kadınlar arzu edlimeye ihtiyaç duyarlar. Eğer bunu ona hissettirmezseniz, duygusal yoksunluk hissedecektir. Kıvılcımı canlı tutmak için onu bazı geceleri dışarı çıkarın öğle tatillernide tahrik edici e-postalar gönderin ve asla günlük hayatınızın öpüşme, kucaklaşma ve keskin önüne geçmesine izin vermeyin. Evlilik ve ilişkilerde cinselliğin çok önemli bir faktör olduğunu bilin ve cinsel hayatınızı canlı tutun.