Evlilik Sonrası Cinsel Terapi Neden Gerekli?

 

"Başkalarına cinsel yaşamımı anlatamam" diyerek sorunlarınızı örtbas etmenin mevcut sorununuzu daha da içinden çıkılmaz bir hale dönüştürebileceğinizi biliyor musunuz? Cinsel terapistler bir uzmanla konuşmadan sorununuza sağlıklı bir çözüm bulamayacağınız konusunda hem fikir.


Sorununuz Büyümeden Sağlıklı Çözümler Bulabileceğiniz Bir Uzmana Danışın

 

Cinsel terapi kavramı, ne yazık ki ülkemiz içerisinde henüz daha tam olarak gelişmiş bir kavram değildir ve insanlar, evli çiftler bu kavramı kendileri için pek uygun bulmamaktadırlar. En basitinden birçok çift “başkalarına cinsel yaşamımı anlatamam” şeklinde bir olumsuz yaklaşım içerisinde yer almaktadır ki bu gerçekten çok yanlış bir yaklaşım olmaktadır.

 

Konuşmadan Çözüm Olmaz

 

Unutulmaması gerekir ki, evlilik çok ciddi bir konudur ve insanın artık her açıdan birbiri ile bütün olması halidir. Yani, kısa bir süre değil; yıllarca beraber olacak ve cinsel açıdan her türlü olumlu, olumsuz durum ile karşılaşabileceksiniz.

 

 

Siz, bu tür durumlara karşı bilinçli bir biçimde hareket edebilirseniz, herhangi bir sorun yaşamadan ihtiyacınız olan desteği alır ve yıllar geçse de bilinçli bir biçimde aranızda ki bağı korursunuz. Eğer, doğru bir şekilde hareket edemez ve sorunlarınızı hep içinize atar, dışarı yansıtmaktan çekinir iseniz; bu ufak sorunlar zaman içerisin de büyür ve çok daha ciddi sorunların söz konusu olmasına neden olur.

 

İlişkiniz Çok Daha Sağlıklı ve Mutlu Olabilir...

 

Evlilik sonrası cinsel terapilerin önemi ise bu açıdan oldukça fazladır. Tüm cinsel sorunları, arzuları ya da istekleri bir uzman eşliğinde tartışmak, partneriniz ile paylaşmak ve doğru bir şekilde yol gösterilmesini sağlamak sizlere daha doğru bir şekilde cinsel hayatınız da hareket etme şansı sunacak, cinsel açıdan ilişkinizi daha rayında bir hale getirecektir.